Retrasa temporar din tenis, campioana olimpica a devenit mama

Campioana olimpica en-titre, Belinda Bencic a anuntat pe retelele de socializare ca a nascut o fetita, dupa retragerea temporara din circuitul WTA in luna noiembrie a anului trecut.

Campioana olimpica, retragere temporara din circuitul WTA la doar 26 de ani

Belinda Bencic, campioana olimpica en-titre, a anuntat pe contul personal de Instagram ca se va retrage temporar din tenis. Motivul este unul cat se poate de intemeiat: sportiva este insarcinata.

Cui i-a dedicat Sorana Cirstea succesul de la US Open: Victoria asta e pentru el

Sorana Cirstea a invins-o pe Belinda Bencic locul 13 WTA) cu 6-3, 6-3, realizand un vis de multi ani. Victoria din SUA i-a fost dedicata antrenorului ei, Thomas Jahansson, pentru sustinerea si increderea constanta. Sorana Cirstea i-a dedicat victoria antrenorului ei A fost un vis devenit realitate sa vin si sa joc aici, in fata voastra. Parca de fiecare data cand vin in State, lucrurile se pun cap la cap. Sunt foarte recunoscatoare de tot ce mi s-a intamplat in aceasta saptamana. Thomas e aici, a suferit alaturi de mine in ultimul an si sunt foarte fericita sa ii dedic aceasta victorie, pentru ca a continuat sa creada in mine si a ramas optimist. Victoria asta e pentru el, a declarat Sorana Cirstea, la cald, dedicandu-i victoria antrenorului ei, transmite Cancan. ro. Recompensa de 455. 000 de dolari .

Sorana Cirstea vs Karolina Muchova - Cand va avea loc meciul din sferturile de la US Open 2023

Sorana Cirstea a obtinut calificarea in sferturile turneului de la US Open, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Belinda Bencic. Cap de serie 30 la New York, sportiva noastra va da piept in sferturi cu Karolina Muchova, ocupanta locului 10 in ierarhia WTA.

Sorana Cirstea, performanta carierei la US Open. Romanca lupta maine pentru un loc in semifinale

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de Grand Slam de la US Open, dupa ce a invins-o pe elvetianca Belinda Bencic, cu 6-3, 6-3. Dupa 14 ani de asteptare, Sorana Cirstea este din nou intr-un sfert de finala al unui turneu de Grand Slam, dupa ce in 2009 obtinea aceeasi performanta .

Sorana Cirstea va primi pentru calificarea in sferturile US Open 2023 un cec in valoare de 455.000 de dolari

Daca o va invinge si pe Muchova in sferturi, romanca si-ar putea asigura un premiu neverosimil, de $775,000, cu $320,000 mai mare decat cel asigurat in prezent. Sorana Cirstea va primi un cec in valoare de $455,000 Pentru a ajunge in faza ultimelor opt jucatoare la New York, Sorana Cirstea a legat patru succese pe tabloul principal, in meciurile cu Kayla Day, Anna Kalinskaya, Elena Rybakina si Belinda Bencic.

Ion Alexandru Tiriac, mesaj superb in miez de noapte pentru Sorana Cirstea, iubita lui. Si vine un moment

Sorana Cirstea s-a calificat dupa 14 ani in sferturile unui turneu de Grand Slam, dupa ce a trecut de Belinda Bencic, locul 13 in clasamentul WTA. Sportiva din Romania a fost laudata de iubitul ei, Ion Ion Tiriac, printr-un mesaj pe retelele sociale. Este practic prima postare in care fiul miliardarului isi asuma relatia cu .

Tiriac Jr., dupa ce Sorana Cirstea s-a calificat in sferturi la US Open: N-a avut Craciun, zile de nastere sau Revelion

Sorana Cirstea 33 de ani, 30 WTA) s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la US Open, ultimul Grand Slam al anului, dupa 6-3, 6-3 cu Belinda Bencic 26 de ani, 13 WTA). Sorana Cirstea i-a cucerit pe americani si a smuls ropote de aplauze .

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturi la US Open

Romanca Sorana Cirstea a reusit cea mai buna performanta din cariera ei sportiva, calificandu-se in sferturile de finala ale turneului US Open. in meciul disputat duminica, 3 septembrie 2023, la New York, jucatoarea din Romania a invins-o pe Belinda Bencic Elvetia) cu 6-3, 6-3. Jucatoarea din Elvetia este numarul 15 mondial. Anterior, in optimile aceleiasi .

Digisport: Sorana Cirstea a avut nevoie de cateva secunde pentru a-i cuceri pe americani si a smuls ropote de aplauze

Sorana Cirstea 33 de ani, 30 WTA) s-a calificat in premiera in sferturile de finala de la US Open 2023, dupa ce a invins-o pe Belinda Bencic 26 de ani, 13 WTA), scor 6-3, 6-3.

Detalii incredibile despre parcursul Soranei Cirstea de la US Open. Rasplatita dupa 52 de turnee de Grand Slam

Sorana Cirstea 33 de ani, locul 30 WTA) s-a calificat in premiera in sferturi la US Open 2023, dupa ce a trecut in optimi de Belinda Bencic 26 de ani, locul 13 WTA), scor 6-3, 6-3. Sorana, rasplatita dupa 52 de turnee de Grand Slam 14 ani a asteptat Sorana momentul oportun, potrivit Sport. ro care prezinta cateva detalii remarcabile in legatura cu parcursul Soranei de la New York. in sferturile de finala, Sori se va duela cu Karolina Muchova 27 de ani, locul 10 WTA).

Sorana Cirstea, in al noualea cer dupa calificarea in sferturi la US Open 2023 - Prima reactie a romancei

Sorana Cirstea a facut un nou meci mare la US Open si a obtinut calificarea in sferturi, dupa ce a trecut cu un dublu 6-3 de Belinda Bencic. Sportiva a avut si un mesaj pentru fanii romani prezenti pe arena din New York.

Adversara Soranei Cirstea din sferturile US Open 2023

Sorana Cirstea a scris istorie duminica si s-a calificat in premiera in sferturi la Flushing Meadows, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Belinda Bencic, scor 6-3, 6-3.

Sorana Cirstea, dupa ce a ajuns in sferturi la US Open: Au trecut multi ani in care am muncit din greu, dar nu am fost rasplatita. in final, munca te rasplateste

Sorana Cirstea locul 30 WTA) a trecut de Belinda Bencic 13 WTA), scor 6-3, 6-3, si s-a calificat in sferturi la US Open. in urmatorul meci o va infrunta pe Karolina Muchova 10 WTA). Romanca si-a asigurat un premiu de 455. 000 de dolari si 430 de puncte.

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturi la US Open 2023. ii dedic victoria si antrenorului. Romanca a invins campioana olimpica

Informatia momentului in sportul romanesc! Sorana Cirstea s-a calificat in sferturi la US Open, dupa ce a invins-o pe campioana olimpica Belinda Bencic in optimi, in doua seturi, cu sase la trei. Ce mesaj emotionant a transmis sportiva. Afla mai jos cu cine urmeaza sa joace in sferturi. Sorana Cirstea s-a calificat in sferturi la .

Visul american continua pentru Sorana Cirstea. Ajunge prima data in sferturi la US Open + Prima reactie la cald

Sorana Cirstea s-a calificat, duminica, pentru prima oara in cariera in sferturile de finala la US Open, dupa o victorie in doua seturi asupra elvetiencei Belinda Bencic, cu 6-3, 6-3. Asa am trait Sorana Cirstea Belinda Bencic .

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturi la US Open si si-a egalat cea mai buna performanta a carierei

Sorana Cirstea locul 30 WTA) s-a calificat in sferturi la US Open, dupa ce a trecut de Belinda Bencic locul 13 WTA) cu minimum de seturi, scor 6-3, 6-3. Meciul a durat 84 de minute. Cirstea, in sferturi la US Open .

Sorana Cirstea, calificare splendida in sferturi la US Open 2023: A egalat cea mai buna performanta a carierei

Dupa 14 ani de asteptare, Sorana Cirstea si-a egalat cea mai buna performanta a carierei la turneele de Grand Slam, sportiva noastra obtinand calificarea in sferturile de la US Open 2023. Favorita 30 la Flushing Meadows, Sori a trecut fara emotii de Belinda Bencic, campioana olimpica scor 6-3, 6-3, dupa un meci de o ora si 24 de minute).

US Open 2023: Sorana Cirstea vs Belinda Bencic - Ora de start si cine transmite meciul din optimi

Sorana Cirstea se afla in fata celui mai bun moment din cariera in istoria participarilor la US Open - calificarea in optimile competitiei. Cap de serie 30 la New York, sportiva noastra o va intalni pe Belinda Bencic pentru un loc printre cele mai bune opt jucatoare de la Flushing Meadows.

Sorana Cirstea, in fata meciului vietii la US Open. S-a stabilit ora jocului cu Belinda Bencic

Romanca joaca azi in optimile de finala ale ultimului turneu de Mare Slem al anului.

actualitate, 17:30