14:45

Champions League: Barcelona si Juventus au obtinut biletele pentru optimi (Rezultatele serii)

Dinamo Kiev, echipa antrenata de Mircea Lucescu, a fost invinsa, marti, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 0-0), de FC Barcelona, in etapa a IV-a a Grupei G din Champions League. De la FC Barcelona au lipsit mai multi jucatori importanti, intre care Leo Messi, menajat, Ansu Fati si Gerard Piquet, accidentati. Antoine Griezmann, Jordi Alba si Ousmane Dembele au inceput partida ca rezerve. continuă pe Hotnews

Parisul rezista in lupta pentru optimi

Campioana Frantei a tinut cu dintii de un 1-0 in fata lui Leipzig care o mentine pe PSG in cursa pentru calificarea in faza urmatoare a Champions League.

Revine Champions League: Barcelona, fara Messi impotriva lui Mircea Lucescu

Dupa o pauza pentru meciurile echipelor nationale, Champions League revine in forta cu etapa a patra din faza grupelor. Mircea Lucescu a primit o veste buna inainte de duelul cu Barcelona: catalanii au venit in Ucraina fara Lionel Messi, odihnit pentru meciurile din LaLiga. Intra in material pentru a vedea programul meciurilor si al televizarilor.

Seara fara egaluri in Champions League. O raritate!

Rar se intampla ca o seara de UEFA Champions League sa nu ofere nici macar o remiza.

Inter vs Real Madrid, meciul zilei in Champions League - Programul televizarilor

Inter vs Real Madrid este meciul zilei in Champions League, derbiul de la Milano fiind unul foarte important pentru cele doua echipe in economia grupei B. Intra in material pentru a vedea programul complet al disputelor si al televizarilor.

VIDEO Chelsea si Sevilla s-au calificat in optimile Champions League

Chelsea si FC Sevilla s-au calificat in optimile de finala ale Champions League, dupa meciurile disputate, marti, in etapa a IV-a a Grupei E. Atat formatia engleza, cat si cea spaniola s-au impus in minutele de prelungiri, cu 2-1, in partidele jucate la Rennes, respectiv Krasnodar.

Umilinta pentru Mircea Lucescu cu Barcelona. Juventus s-a chinuit cu Ferencvaros

In absenta lui Lionel Messi, lasat acasa pentru odihna, Barcelona a calcat-o in picioare pe Dynamo Kiev chiar in capitala Ucrainei.

Campioana Italiei fara italieni. Record stabilit de Juventus in istoria de 123 de ani

Campioana Italiei a bifat o premiera in istoria de 123 de ani, marti seara, in partida cu Ferencvaros Budapesta din Grupa G a Champions League.

Chelsea si Sevilla, primele echipe calificate in optimi

Echipele Chelsea Londra si FC Sevilla s-au calificat, marti, in optimile de finala ale Champions League, dupa victorii obtinute in deplasare.

O surprinde Mircea Lucescu pe Barcelona?

Dynamo Kiev primeste, marti seara, vizita Barcelonei, intr-un meci din etapa a 4-a in faza grupelor Champions League.

actualitate, 14:45