19:00

Clasamentul WTA actualizat in timp real: Simona Halep in continuare lidera mondiala!

Simona Halep si-a asigurat primul loc in clasamentul mondial dupa calificarea in finala de la Roland Garros. continuă pe Online Sport

SIMONA HALEP a furat inima SEICILOR din DUBAI: Sunt fericita sa fac acest ANUNT

Simona Halep a anuntat pe contul sau de Twitter ca de astazi va ocupa functia de ambasador al companiei Dubai Duty Free. Sa termin anul 2017 pe primul loc in clasamentul WTA a fost un vis devenit realitate.

Roland Garros: Simona Halep vs Angelique Kerber 6-7 (2), 6-3, 6-2/ De la agonie la extaz - Halep, calificata n semifinale

Simona Halep 1 WTA) si-a asigurat locul in semifinalele de la Roland Garros, dupa o revenire superba in meciul cu Angelique Kerber 12 WTA), scor 6-7 2), 6-3, 6-2. Cele doua jucatoare au oferit o partida extrem de spectaculoasa, primul set fiind unul cu multe rasturnari de situatie. Kerber a condus cu 4-0, dar liderul mondial nu a renuntat nicio seunda la lupta, a echilibrat jocul si primul set s-a decis la tiebreak. Nemtoaica a gestionat foarte bine momentele importante si s-a impus cu 7-2, profitand si de numeroasele erori ale romancei. Dupa pauza de vestiar, Simona a revenit mult mai agresiva si a controlat partida pana la final, adjudecandu-si urmatoarele doua seturi: 6-3, 6-2. Pentru un loc in marea finala de la Roland Garros, Halep se va duela cu spaniola Garbine Muguruza 3 WTA).

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Angelique Kerber 6-7 (2), 6-3, 6-2 / De la agonie la extaz - Halep, calificata n semifinale

Simona Halep are datorii imense! Blocurile din Mamaia o duc la sapa de lemn pe numarul 1 WTA (FOTO)

Se pricepe la tenis, dar nu si la imobiliare. Blocurile pe care le ridica in Mamaia o saracesc pe Simona Halep. Firma de imobiliare controlata de familia Halep a acumulat datorii uriase la furnizori, potrivit.

SIMONA HALEP a dat LOVITURA: SUMA COLOSALA pe care a castigat-o dupa meciul cu MUGURUZA

Simona Halep, locul I WTA, s-a calificat pentru a treia oara in finala turneului de la Roland Garros, dupa ce a invins-o, joi, cu scorul de 6-1, 6-4, pe spaniola Garbine Muguruza, locul 3 WTA. Pentru jucatoarea.

Simona Halep in finala Roland Garros

Simona Halep, locul I WTA, s-a calificat pentru a treia oara in finala turneului de la Roland Garros, dupa ce a invins-o, joi, cu scorul de 6-1, 6-4, pe spaniola Garbine Muguruza, locul 3 WTA. Pentru jucatoarea romana, aceasta va fi a patra finala a cariera la un turneu de Grand Slam, a doua din acest an, dupa Australian Open. Ea isi va pastra locul I WTA si in ierarhia ce va fi publicata luni.

Ce face Simona Halep pentru viitorul tenisului romanesc. Gest remarcabil al liderului WTA

Simona Halep este numarul 1 mondial in tenisul feminin si a inregistrat castiguri de peste 20 de milioane de dolari.

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Elise Mertens 6-2, 6-1 / Halep, la nivelul maxim - Calificare lejera n sferturi

Simona Halep 1 WTA) a inceput a doua saptamana la Roland Garros cu o evolutie aproape de perfectiune in partida cu Elise Mertens 16 WTA). Liderul mondial a avut nevoie de doar 59 de minute pentru a inchide meciul in doua seturi, scor 6-2, 6-1, obtinand astfel calificarea in sferturile de finala ale Grand Slam-ului de la Paris. inceputul meciului a fost unul echilibrat, insa totul s-a naruit in jocul belgiencei dupa game-ul al treilea, cand Halep a reusit break-ul. De atunci, meciul a mers intr-o singura directie, jucatoarea noastra a avut solutii la toate loviturile lui Mertens, a fost agresiva si a facut diferenta cu serviciul.

SIMONA HALEP e in finala la ROLAND GARROS. Victorie fabuloasa obtinuta de romanca

Simona Halep s-a calificat in finala Roland Garros. Romanca s-a impus in doua seturi in fata Garbinei Muguruza si isi pastreaza fotoliul de lider WTA. Halep 26 de ani) va disputa sambata a patra sa.

actualitate, 19:00