07:30

Cupa Confederatiilor: Brazilia - Spania 3-0 in finala. Ibericii, in genunchi/ Italia a invins Uruguayul in finala mica

Brazilia a demolat pur si simplu Spania in finala Cupei Confederatiilor castigand de o maniera categorica. Jucatorii carioca au deschis rapid scorul min 2) prin Fred si au dominat copios intreaga repriza reusind sa majoreze scorul la 2-0 in prin Neymar min 45). Repriza secunda a inceput identic, Fred facand 3-0 in minutul 48. Spania a aratat ceva mai bine in parte a doua a jocului cand a ratat un penalty si cateva ocazii bune de gol. Reprezentativa Italiei a invins in finala mica, duminica, la Salvador, cu scorul de 5-4 in urma loviturilor de departajare, nationala Uruguayului. Del Bosque, antrenor Spania: O seara trista pentru Spania. Fara discutie ca au fost mai buni. continuă pe Hotnews

Cupa Confederatiilor: Brazilia - Spania 3-0. Finala incendiara pe Maracana!.

Reprezentativa Braziliei a castigat Cupa Confederatiilor pentru a treia oara consecutiv, dupa ce a invins campioana mondiala en-titre, Spania, cu scorul de 3-0, potrivit Mediafax. Finala de pe Maracana nu a fost lipsita de evenimente. Meciul de duminica, de la Rio de Janeiro a fost un preambul al Cupei Mondiale de anul viitor, care va fi gazduita tot de Brazilia. Selectionata Spaniei a avut un parcurs modest in ultimele doua meciuri, in meciul din semifinale, cu Italia, reusind sa castige abia .

actualitate, 07:30