11:00

Cupa Romaniei: Astra Giurgiu, in finala dupa ce Mihaiu (Dinamo) a ratat de doua ori penaltiul care putea fi decisiv

Astra Giurgiu s-a calificat in finala Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins cu scorul de 5-4 la loviturile de departajare pe Dinamo Bucuresti a fost 1-0 pentru caini dupa 120 de minute - giurgiuvenii s-au impus cu acelasi rezultat in mansa tur). continuă pe Hotnews

Astra Giurgiu se califica in finala Cupei Romaniei dupa lovituri de departajare in Stefan cel Mare. Mihaiu a ratat de doua ori de la 11 metri!

Dinamo a castigat mansa retur a semifinalei Cupei Romaniei cu Astra Giurgiu, scor 1-0, dar echipa calificata in finala este formatia de la Dunare.

Prima finalista a Cupei Romaniei, decisa dupa un meci-thriller. Astra Giurgiu s-a calificat in urma penalty-urilor, dupa ce Dinamo reusise sa impinga meciul in prelungiri cu un gol superb marcat in minutul 89

Astra Giurgiu s-a calificat in finala Cupei Romaniei, marti seara, dupa ce a eliminat-o pe Dinamo Bucuresti. Prima finalista a competitiei a pierdut returul cu formatia bucuresteana, 1-0 in timp.

OFICIAL Ionut Badea ii ia locul lui Eugen Neagoe pe banca echipei Astra Giurgiu

Clubul Astra Giurgiu a anuntat, duminica, inlocuirea antrenorului Eugen Neagoe cu tehnicianul Ionut Badea, cu doua etape ramase de jucat din acest campionat si cel putin un meci in Cupa Romaniei.

Schimbare de antrenor la Astra Giurgiu

Eugen Neagoe a fost inlocuit de pe banca tehnica a formatiei Astra Giurgiu dupa o serie de cinci meciuri fara victorie cu un singur punct obtinut.

Gaz Metan - Astra Giurgiu 2-1 in playout. Morar aduce victoria in minutul 90+2

Gaz Metan Medias este salvata in proportie de 99% dupa victoria cu Astra Giurgiu, scor 2-1.

Liga 1, play-out: Gaz Metan Medias, victorie obtinuta in prelungiri (2-1 vs Astra Giurgiu)

Gaz Metan Medias a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Astra Giurgiu, intr-un meci din etapa a saptea a play-out-ului Ligii 1.

Madrid Masters: Alexander Zverev, in finala dupa ce a trecut de Dominic Thiem

Germanul Alexander Zverev, locul 6 mondial, l-a invins sambata in doua seturi, 6-3, 6-4, pe austriacul Dominic Thiem, clasat cu doua pozitii mai sus in ierarhia internationala, si s-a calificat in finala turneului ATP Masters 1. 000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 2. 465 euro.

actualitate, 11:00