01:05

Dezastru pentru fotbalul timisorean. ACS Poli a retrogradat in Liga a II-a

ACS Poli a castigat meciul cu Concordia Chiajna, cu 1-0, insa datorita rezultatului meciului Gaz Metan Medias-FC Brasov 1-1), echipa timisoreana a retrogradat. continuă pe Adevărul

Sageata Navodari si ACS Poli au retrogradat in Liga a II-a, in ciuda victoriilor obtinute in fata CFR Cluj, respectiv Concordia Chiajna

Sageata Navodari a retrogradat in Liga a II-a in ciuda faptului ca miercuri a invins CFR Cluj cu scorul de 2-1. Golurile invingatorilor au fost marcate de Pana 5 si Deletici 30, in timp ce pentru.

Sageata Navodari si ACS Poli Timisoara au retrogradat in liga a doua, desi au castigat in ultima etapa

Sageata Navodari si ACS Poli Timisoara si-au castigat meciurile disputate in ultima etapa a Ligii I, dar nu au reusit sa evite retrogradarea, urmand sa evolueze in liga a doua din sezonul viitor. in.

MINUT cu MINUT Liga 1 FC Botosani-Dinamo 1-2, Gaz Metan-FC Brasov 1-1, Sageata-CFR Cluj 2-1, ACS Poli-Concordia 1-0 si Viitorul-Ceahlaul 1-0

FC Botosani-Dinamo 1-2, Gaz Metan-FC Brasov 1-1, Sageata-CFR Cluj 2-1, ACS Poli-Concordia 1-0si Viitorul-Ceahlaul 1-0au fosttransmise in direct, astazi, in modulul nostru de livetext. Intrati aici pentru a urmari cele mai importante faze de joc.

LIVE Liga 1 Gaz Metan-FC Brasov, Sageata-CFR Cluj, ACS Poli-Concordia si Viitorul-Ceahlaul

FC Botosani-Dinamo 1-2, Gaz Metan-FC Brasov, Sageata-CFR Cluj, ACS Poli-Concordia si Viitorul-Ceahlaul 21:00) sunt transmise in direct, astazi, in modulul nostru de livetext. Intrati aici pentru a urmari cele mai importante faze de joc.

Liga I: S-au decis si echipele retrogradate: Corona, Sageata si Poli merg in liga secunda/ Gaz Metan - FCBrasov 1-1, egalul anticipat care salveaza ambele echipe. Declaratie incredibila a presedintelui Gazului: La 1-1, cred ca s-au inteles jucatorii intr

Lupta la retrogradare s-a dus pana in ultimele minute ale campionatului intre Sageata, Viitorul, Poli, FC Brasov si Gaz Metan Medias. Singura retrogradata certa era Corona Brasov. Sageata si ACS Poli au castigat meciurile de pe teren propriu, dar nu au putu evita retrogradarea. Viitorul lui Hagi a trecut de Ceahlaul si ocupa locul 12. Gaz Metan Medias si FC Brasov au terminat la egalitate, 1-1, rezultat care salveaza ambele echipe. Meciul a fost suspectat de aranjament, mai multe case de pariuri scotand meciul de pe lista. Mai mult, presedintele clubului Gaz Metan Medias, Ioan Horoba, a declarat ca probabil jucatorii celor doua formatii s-au inteles intre ei sa nu mai riste. Campionatul intern va avea 14 echipe si sistem competitional cu play-off si play-out din sezonul 2015-2016.