2 Mai.

Dinamo umileste Steaua in Stefan cel Mare

Dupa patru ani si jumatate de esecuri si rezultate rusinoase a iesit soarele si pe strada lui Dinamo din punct de vedere fotbalistic intr-o seara rece si ploioasa de tomna. continuă pe Online Sport

LIVE TEXT Dinamo - Steaua 2-0 (repriza secunda) / Autogol Varela/ Ploaie mocaneasca si teren greu/ Derby in tribune, mediocritate pe teren

Dinamo si Steaua bifeaza in aceasta seara episodul cu numarul 160 al intalnirilor directe. Ploaia mocaneasca si terenul greu si-au pus in mod clar amprenta pe joc. Totusi, meciul este departe de ceea ce presupune un derby, jocul abunda in pase gresite si executii tehnice ratate. Nici ardoarea jucatorilor nu ne aminteste de partidele de altadata. Ramanem cu atmosfera frumoasa facuta de suporterii dinamovisti din tribune. A inceput repriza secundamin 67 GOOL Palicimin 55 GOOOL Dinamo. Gavrila centreaza in fata portii iar Varela rateaza interventia si marcheaza in propria poartamin 52 Ocazie mare Steaua. Stanciu patrunde bine in careu in partea stanga a atacului stelist, centrarea nu este grozava, Breveld rateaza sutul din 2 metri, iar apoi Adi Popa trage total aiurea din 6 metri cu mult pe langa. Fara presiune pe el, din pozitie ideala. live text.

Final Dinamo - Steaua 3-1/ S-a rupt blestemul/ Victorie dinamovista clara. Neputinta si umilinta pentru FCSB

Dinamo si Steaua au bifat in aceasta seara episodul cu numarul 160 al intalnirilor directe. Ploaia mocaneasca si terenul greu si-au pus in mod clar amprenta pe joc in prima repriza, partida fiind departe de statutul de derby. Repriza secunda a fost insa una diametral opusa. Dinamo deschide scorul pe fondul dominarii Stelei autogol Varela), se apara din ce in ce mai bine si reuseste sa mai loveasca de doua ori pe contraatac prin Palici si Gnohere. Stanciu inscrie golul de onoare in prelungirile meciului. Camerele tv il suprind pe Radoi incremenit pe banca de rezerve. Ce urmeaza in relatia fin-nas?! Remarcabila atmosfera facuta de suporterii dinamovisti.

Dinamo - Steaua LIVE text. Derby de Romania se joaca in Stefan cel Mare, dupa patru ani. Gol anulat al Stelei

Dinamo intalneste azi Steaua in unul dintre cele mai echilibrate derby-uri din ultimii ani. Partida va incepe de la ora 20:30, anunta GSP. Vor fi 13 grade la ora jocului, iar sansele de precipitatii vor fi de.

Mircea Rednic despre derby-ul cu Steaua: Nu-mi convine ca se joaca pe Dinamo

Mircea Rednic, antrenorul formatiei Dinamo, a declarat vineri intr-o conferinta de presa ca nu-i convine varianta disputarii acestui meci pe terenul propriu din Soseaua Stefan cel Mare.

Cojocaru, incert pentru derby-ul Dinamo-Steaua

Portarul stelist Valentin Cojocaru a devenit incert pentru derby-ul din Stefan cel Mare programat duminica seara in etapa a 18-a din Liga 1.

De rasul curcilor: Dinamo Steaua risca sa nu se joace duminica. Cabinele TV au fost sigilate. Lipa a luat foc

Un meci care ar fi trebuit sa aiba loc pe Arena Nationala s-a mutat pe stadionul din Stefan cel Mare, dar si aici au aparut probleme grave pe parcursul zilei de vineri.