11:30

Emma Raducanu, naucitoare la US Open: A mai pulverizat o adversara, e in sferturi si urca vertiginos in ierarhia WTA

La doar 18 ani, sportiva din Marea Britanie, nascuta in Canada, dintr-un tata roman si o mama chinezoaica, e de neoprit, la Flushing Meadows. continuă pe Adevărul

Emma Raducanu, performanta extraordinara la US Open - A cedat doar trei game-uri si s-a calificat in sferturi

Emma Raducanu isi continua parcursul de vis de la US Open: jucatoarea britanica a invins-o categoric pe Shelby Rogers 43 WTA), scor 6-2, 6-1, si s-a calificat in sferturi la Grand Slamul american.

US Open: Emma Raducanu, in optimi dupa ce a trecut cu 6-0, 6-1 de locul 41 WTA - Posibil duel cu Ashleigh Barty

Emma Raducanu 150 WTA) isi continua parcursul senzational de la US Open, ultimul turneu de Grand Slam al anului. Britanica s-a calificat in optimi dupa ce a reusit victoria carierei: a invins-o cu 6-0, 6-1 pe Sara Sorribes Tormo.

CTP, entuziasmat de Emma Raducanu: E un nume pe care o sa-l tot auzim pe planeta cel putin un deceniu de-acum inainte

Cristian Tudor Popescua vorbit despre partida monstru din turul trei de la US Open, pe care Emma Raducanu a castigat-o fara drept de apel si a folosit doar cuvinte de lauda la adresa tinerei sportive. Rosina, asa cum o numeste, ii aduce aminte de Martina Hingis, datorita usurintei si naturaletei cu care joaca.

Emma Raducanu, in fata unui moment urias la US Open: Verdictul legendarului Boris Becker

La doar 18 ani, pustoaica-minune din lumea tenisului va evolua, diseara dupa ora 21. 00, Eurosport) pe Arthur Ashe, pentru un loc in sferturile de la US Open.

actualitate, 11:30