01:05

TIKI - TAKA A ZIS CEASUL EURO 2020: Elvetia - Spania 1-1 (1-3 la penalty-uri)

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Spania este prima echipa calificata in semifinalele EURO 2020, dupa ce a trecut in urma loviturilor de departajare de eroica echipa a Elvetiei. Ambele formatii veneau dupa doua partide absolut nebune, cu un consum enorm de energie. Eram avertizati ca o parte dintre combatanti vor fi cu bateriile la nivel minim, pentru ca, deocamdata, fotbalul este jucat de oameni si nu de roboti. continuă pe Ziarul Bursa

Elvetia Spania, primul sfert de finala la EURO 2020

Sankt Petersburg gazduieste, vineri, de la ora 19:00, primul sfert de finala la EURO 2020, partida Elvetia Spania.

Euro 2020: Spania, in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Spania s-a calificat in semifinale la Euro 2020, dupa ce a invins Elvetia, scor 3-1, la loviturile de departajare dupa 120 de minute, scorul a fost 1-1). Chiar daca Sommer a reusit sa isi tina echipa in viata intervenind de mai multe ori, Unai Simon a aparat doua penaltiuri si a obtinut calificarea pentru reprezentativa lui Luis Enrique.

EURO 2020, sferturi. Spania, calificare dramatica in semifinale dupa ce a invins Elvetia la loviturile de departajare

Reprezentativa Spaniei s-a calificat in semifinale la Euro-2020, dupa ce a invins selectionata Spaniei, scor 3-1, la loviturile de departajare, vineri, la Sankt Petersburg, in sferturile competitiei.

Spania elimina Elvetia la 11 metri si obtine calificarea in semifinale la EURO 2020

Tripla campioana europeana a avut nevoie de lovituri de departajare pentru a trece de Elvetia, vineri seara, la Sankt Petersburg, in primul sfert de finala de la EURO 2020.

Asa am trait Elvetia - Spania 1-1. Meciul decis la loviturile de departajare

Asa am trait live text in aceasta pagina, vineri, de la ora 19:00, primul sfert de finala la EURO 2020, meciul Elvetia - Spania.

Pontul zilei la Euro 2020: incep sferturile - Elvetia vs Spania Repriza a doua si teava cu goluri

Sferturile de la Euro 2020 incep in forta cu duelul dintre Elvetia si Spania. La Sankt Petersburg, cele doua nationale vor incerca sa-si puna in evidenta planul ofensiv, iar oboseala ar putea juca un factor foarte important.

ARENA NATIONALA SI CAMPIOANA MONDIALA SPUN: LA REVEDERE! EURO 2020: Franta - Elvetia 3-3 (4-5 la penalty-uri)

Arena Nationala si-a luat la revedere de la EURO 2020, la fel a facut si campioana mondiala, Franta, eliminata de Elvetia la lovituri de departajare. Scenaristul partidelor de aziieri sau cum vreti dumneavoastra la Bucuresti meciul a inceput pe 28 iunie si s-a terminat pe 29) a vrut sa fie generos si a mers pe acelasi sablon ca la Spania - Croatia, 3-1 pentru o echipa, 3-3, prelungiri, dupa care a schimbat putin partitura.

Euro 2020. Moment istoric la Bucuresti! Toata presa internationala vorbeste despre asta

Euro 2020 a prilejuit un moment istoric pentru Bucuresti. Arena Nationala a fost gazda partidei Franta Elvetia din optimile turneului final. Partida s-a incheiat cu victoria fotbalistilor din Tara Cantonanelor, dupa executarea loviturilor de departajare. Dar, la fel ca in prima optime a zilei, Spania Croatia, scorul dupa 90 de minute a fost .

EURO 2020: Sferturi cu dueluri tari si restrictii de calatorie

EURO 2020 a ajuns in faza sfertuilor, dar iubitorii fotbalului se declara deja multumiti de ceea ce au vazut pana acum. Campionatul European de fotbal si-a atins tintele in ceea ce priveste meciurile spectaculoase si surprizele. Partidele Spania - Croatia si Franta - Elvetia sunt considerate printre cele mai spectaculoase din istoria competitiei, iar faptul ca de la prima etapa eliminatorie au iesit din joc Franta campioana mondiala), Croatia vicecampioana mondiala), Portugalia campioana europeana) si Olanda una dintre favorite) arata nivelul la care s-a jucat pana acum.

Paul Pogba rupe tacerea dupa eliminarea surprinzatoare a Frantei de la Euro 2020

Iesirea surprinzatoare a Frantei inca din optimile Euro 2020, dupa infrangerea la penaltiuri cu Elvetia, i-a marcat pe jucatorii francezi. Paul Pogba a postat un mesaj pe Instagram indreptat spre toti fanii cocosilor galici.