10:31

Finala Atp

Rublev il elimina pe Carlos Alcaraz de la Madrid dupa doua ore de joc

Carlos Alcaraz, tenismanul spaniol care ocupa locul 3 in clasamentul mondial, a suferit o infrangere in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1. 000 de la Madrid. Competitia, care dispune de premii totale in valoare de 7. 020 de euro, se desfasoara la Caja Magica. Alcaraz a fost invins in trei seturi, scorul final fiind 4-6, .

Carlos Alcaraz, detinatorul trofeului, a fost eliminat din sferturile turneului ATP de la Madrid

Tenismanul spaniol Carlos Alcaraz, numarul 3 mondial si detinatorul trofeului, a fost eliminat in sferturile de finala ale turneului ATP Masters 1. 000 de la Madrid, de catre rusul Andrei Rublev.

Rafael Nadal s-a oprit in optimile turneului de la Madrid. Ce roman a fost mentionat in discursul de ramas-bun (VIDEO)

Rafael Nadal s-a oprit, marti noapte, in optimile de finala ale Mastersului de la Madrid, unul dintre turneele pe care le-a dominat de-a lungul anilor, dupa ce a pierdut in fata cehului Jiri Lehecka, locul 31 ATP. Nadal, competitiv pana spre finalul primului set .

Primii doi favoriti, calificare dupa set pierdut in sferturile ATP Madrid

Jannik Sinner si Carlos Alcaraz nu au avut o misiune usoara in optimile de finala ale turneului ATP 1000 de la Madrid. Primii doi favoriti au avut nevoie de cate trei seturi pentru calificarea in sferturi.

Al patrulea favorit, eliminat in optimi la ATP Madrid

Alexander Zverev a ratat marti calificarea in sferturile de finala ale turneului ATP 1000 de la Madrid, invins in doua seturi de argentinianul Francisco Cerundolo 22 ATP), scor 6-3, 6-4.

Rafael Nadal continua la Madrid: Nu pot sa cer mai mult

Spaniolul Rafael Nadal s-a calificat in optimile de finala la turneul ATP 1000 de la Madrid.

Tenis: Marton Fucsovics a castigat turneul ATP 250 Tiriac Open

Jucatorul maghiar de tenis Marton Fucsovics s-a impus duminica, la Bucuresti, in finala turneului ATP 250 Tiriac Open.

Casper Ruud, campion la Barcelona, dupa o finala castigata in fata lui Tsitsipas

Norvegianul Casper Ruud a castigat turneul ATP 500 de la Barcelona, dupa ce l-a invins in finala pe grecul Stefanos Tsitsipas, in doua seturi, scor 7-5, 6-3. Ruud s-a impus la capatul unui meci care a durat o ora si jumatate, el reusind doi asi si facand doua duble greseli. De cealalta parte, Tsitsipas a .

Casper Ruud a castigat turneul ATP de la Barcelona

Favorit numarul trei in lipsa lui Novak Djokovic si Carlos Alcaraz, norvegianul Casper Ruud s-a impus duminica in finala turneului ATP de la Barcelona in fata lui Stefanos Tsitsipas 7 ATP), scor 7-5, 6-3.

Marton Fucsovics a castigat marele trofeu la Tiriac Open

Tenismanul maghiar Marton Fucsovics a castigat turneul ATP 250 Tiriac Open, disputat in aceasta saptamana la baza sportiva NastaseMarica din Capitala, dupa ce l-a invins in finala pe argentinianul Mariano Navone, in doua seturi, cu 6-4, 7-5. Maghiarul clasat pe locul 82 ATP s-a impus dupa doua ore si 6 minute de joc, trecandu-si in .

Castigatorul finalei turneului ATP Munchen Primul titlu al carierei la 33 de ani

Jan-Lennard Struff a cucerit duminica primul titlu al carierei, dupa finala turneului ATP 250 de la Munchen, castigata in fata americanului Taylor Fritz 15 ATP), scor 7-5, 6-3.

Tenismanul maghiar Marton Fucsovics a castigat titlul la Tiriac Open (ATP)

Tenismanul maghiar Marton Fucsovics a castigat titlul in proba de simplu a turneului Tiriac Open ATP 250), gazduit de baza sportiva NastaseMarica din Capitala si dotat cu premii totale de 579. 320 de euro, dupa ce l-a invins in finala desfasurata duminica pe argentinianul Mariano Navone.

Finalistii turneului ATP de la Barcelona

Norvegianul Casper Ruud si grecul Stefanos Tsitsipas, favoritii numarul 3 si 5 la inceperea turneului ATP 500 de la Barcelona, vor disputa duminica finala competitiei din Spania.

Victor Cornea a ratat calificarea in finala de dublu a turneului ATP Munchen

Perechea formata din Victor Cornea si Theo Arribage a ratat sambata prezenta in finala de dublu a turneului de categorie ATP 250 de la Munchen.

Adversarul lui Marton Fucsovics din finala ATP Tiriac Open 2024

Mariano Navone s-a calificat sambata in finala turneului Tiriac Open de la Bucuresti, unde il va intalni pe maghiarul Marton Fucsovics 82 ATP).

Primul finalist de la ATP Tiriac Open 2024

Marton Fucsovics s-a calificat in finala Tiriac Open 2024, turneu de categorie ATP 250 de la Bucuresti, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Alejandro Tabilo al patrulea favorit).

Cel mai bun jucator sub 18 ani, eliminat in sferturi la ATP Tiriac Open

Parcursul excelent al lui Joao Fonseca s-a oprit in sferturile de finala ale turneului Tiriac Open. Brazilianul a fost invins in trei seturi de chilianul Alejandro Tabilo 41 ATP), scor 6-4, 65)-7, 4-6.

ATP Barcelona: L-a invins pe Rafael Nadal, dar a fost eliminat in optimi de locul 36 mondial

Alex De Minaur s-a oprit in optimile de finala ale turneului ATP 500 de la Barcelona, invins in doua seturi de francezul Arthur Fils 36 ATP), scor 7-5, 6-2.

ATP Tiriac Open 2024: Calificare in sferturile de finala pentru cel mai tanar jucator al turneului

Cel mai promitator jucator de la turneul Tiriac Open, brazilianul Joao Fonseca, a reusit joi calificarea in sferturile de finala dupa ce l-a invins pe moldoveanul Radu Albot 139 ATP), scor 7-62), 6-2.

Stefanos Tsitsipas a castigat Mastersul de la Monte Carlo

Grecul Stefanos Tsitsipas a castigat Mastersul de la Monte Carlo, dupa ce l-a invins in finala pe norvegianul Casper Ruud, in doua seturi, cu 6-1, 6-4. Stefanos Tsitsipas si-a trecut in palmares al treilea titlu la Monte Carlo, dupa ce s-a impus in fata lui Casper Ruud, locul 10 ATP. La 25 de ani, Tsitsipas .

actualitate, 10:31