14:00

Finala Brisbane

ATP Brisbane: Grigor Dimitrov, primul titlu dupa sase ani - Victorie in fata principalului favorit

Grigor Dimitrov a cucerit al noualea sau titlu ATP, dupa ce l-a invins pe Holger Rune principalul favorit) in finala turneului de la Brisbane.

VIDEO Aryna Sabalenka, gluma zilei dupa ce a fost surclasata de Elena Rybakina in finala WTA Brisbane

Aryna Sabalenka a fost invinsa categoric de Elena Rybakina in finala turneului WTA 500 de la Brisbane, dar campioana en-titre de la Australian Open pare ca nu a fost foarte afectata si a oferit un moment amuzant la ceremonia de premiere.

VIDEO Campioana de la Australian Open, infrangere umilitoare in finala WTA Brisbane

Elena Rybakina a castigat al saselea titlu al carierei, dupa ce a invins-o categoric pe rivala Aryna Sabalenka, duminica, in finala turneului WTA 500 de la Brisbane.

VIDEO Reeditare de finala de Grand Slam in ultimul act de la WTA Brisbane

Aryna Sabalenka si Elena Rybakina, jucatoare care au oferit una dintre rivalitatile sezonului 2023 in circuitul WTA, se vor duela in finala turneului de la Brisbane.

Favoritele principale se intalnesc in finala de la Brisbane

Aryna Sabalenka si Elena Rybakina au inceput anul in forta si n-au pierdut niciun set pana in finala turneului de la Brisbane, Australia.

Probleme pentru Nadal la turneul de la Brisbane. Am simtit o durere in apropierea zonei unde a fost operat

Sportivul spaniol Rafael Nadal, revenit pe terenul de tenis dupa aproape un an de pauza din cauza unei accidentari, a avut parte de o infrangere in sferturile de finala la Brisbane. in timpul meciului cu Jordan Thompson, Nadal a resimtit dureri musculare in zona in care a avut o accidentare cu un an in urma, .

Rafael Nadal, eliminat in sferturi la Brisbane. A ratat trei mingi de meci!

Pentru Rafael Nadal aventura la primul turneu dupa aproape un an de absenta din circuit s-a incheiat, vineri, in sferturile de finala de la Brisbane.

Rafael Nadal ajunge in sferturi la Brisbane

Spaniolul Rafael Nadal s-a calificat, joi, in sferturile de finala la turneul ATP 250 de la Brisbane, Australia.

Rafael Nadal s-a calificat in turul doi la Brisbane

Tenismanul spaniol Rafael Nadal l-a invins pe australianul Jason Kubler, scor 6-1, 6-2, si s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Brisbane.

Rafal Nadal incepe anul cu victorie la Brisbane

Fostul lider mondial Rafael Nadal s-a calificat in optimile de finala la turneul ATP 250 de la Brisbane, Australia.

VIDEO WTA Brisbane: Karolina Pliskova, in finala dupa ce a salvat o minge de meci in fata lui Naomi Osaka Duel cu Madison Keys

Karolina Pliskova, favorita numarul 2 a turneului de la Brisbane, a ramas in cursa pentru al treilea titlu dupa ce a salvat o minge de meci si a invins-o pe japoneza Naomi Osaka, scor 10)6-7, 7-63), 6-2. in marea finala, jucatoarea din Cehia o va intalni pe Madison Keys.

Australia ne asteapta in finala Fed Cup

Echipa Australiei s-a calificat, duminica, in finala Fed Cup dupa victoria obtinuta la Brisbane in fata Belarus.

Australia, prima finalista a editiei 2019 a Fed Cup. Victoria cu Belarus a fost dramatica, decisa dupa meciul de dublu

Echipa de tenis a Australia s-a calificat in finala Cupei Federatiei, dupa ce a castigat, cu scorul de 3-2, intalnirea cu Belarus de la Brisbane.

Echipa formata din Ashleigh Barty si Samantha Stosur s-a impus in fata cuplului Aryna Sabalenka/Victoria Azarenka, scor 7-5, 3-6, 6-2, pe Pat Rafter Arena din Brisbane, si a adus calificarea Australiei in finala FedCup dupa o pauza de 26 de ani.

VIDEO FedCup: Australia s-a calificat in finala dupa 26 de ani (3-2 vs Belarus) - Ashleigh Barty si Samantha Stosur au castigat meciul de dublu

VIDEO Kei Nishikori, al 12-lea titlu din cariera - A cstigat turneul de la Brisbane

La aproape trei ani de la ultimul trofeu cucerit la Memphis, in februarie 2016), Kei Nishikori si-a adaugat in palmares un nou succes, niponul castigand turneul de la Brisbane. Finala cu Daniil Medvedev i-a revenit in trei seturi, scor 6-4, 3-6, 6-2.

Karolina Pliskova, campioana la Brisbane

Karolina Pliskova, locul 8 WTA si cap de serie 5, a castigat, duminica, turneul de la Brisbane, impunandu-se in finala in fata sportivei ucrainene Lesia Tsurenko, numarul 27 mondial.

WTA Brisbane: Naomi Osaka, prima nfrngere din 2019: A fost depasita de Lesia Tsurenko

Japoneza Naomi Osaka, locul 5 WTA si cap de serie numarul 2, a ratat calificarea in finala turneului de categorie Premier de la Brisbane, dupa ce a fost invinsa, sambata, cu scorul de 6-2, 6-4, de ucraineanca Lesia Tsurenko, locul 27 WTA.

VIDEO Nick Kyrgios a castigat turneul ATP de la Brisbane

Nick Kyrgios locul 21 ATP) a castigat, duminica, turneul ATP de la Brisbane, australianul trecand in finala de Ryan Harrison SUA - 47 ATP). Este primul titlu cucerit de Kyrgios in tara in care s-a nascut.

WTA Brisbane: Elina Svitolina a castigat competitia (6-2, 6-1 cu Aliaksandra Sasnovich)

Elina Svitolina, Ucraina - locul 6 WTA si cap de serie numarul 3, a invins-o, sambata, cu scorul de 6-2, 6-1, pe Aliaksandra Sasnovich din Belarus, locul 88 WTA, venita din calificari, in finala turneului de categorie Premier de la Brisbane.

actualitate, 14:00