10:01

Finala Conference

Victorie categorica pentru Olympiakos Pireu, 4-2 cu Aston Villa, in prima mansa a semifinalelor Europa Conference League

Olympiakos Pireu este acum favorita la calificarea in finala Europa Conference League la fotbal, dupa ce a invins echipa engleza Aston Villa cu scorul de 4-2 in prima mansa a semifinalelor.

Olympiacos Pireu produce surpriza in semifinalele Conference League

Singura echipa din estul Europei ajunsa in careul de asi al cupelor europene este cu un pas in finala.

Se contureaza finala Conference League: Olympiakos si Fiorentina, victorii mari in semifinale

A treia competitie europeana intercluburi a oferit doua partide incendiare.

Europa Conference League in faza semifinalelor: Care sunt favoritele

Aston Villa, Fiorentina, Olympiacos si Bruggessunt echipele ramase in cursa pentru cucerirea trofeuluiUEFA Europa Conference Leaguein acest sezon. Prima mansa a semifinalelor va avea loc joi, 2 mai, in timp ce returul se va disputa o saptamana mai tarziu, pe 8, respectiv 9 mai. Aston Villatraieste un moment istoric, avand ocazia sa ajunga intr-o finala .

VIDEO Portarul lui Aston Villa nu a fost eliminat, desi a primit al doilea cartonas galben - Explicatia din regulament

Emiliano Martinez, portarul echipei Aston Villa, a primit al doilea cartonas galben la meciul castigat la lovituri de departajare in fata formatiei Lille, in sferturile de finala ale Conference League, dar nu a fost eliminat.

PAOK Salonic a ratat calificarea in semifinalele Europa Conference League, dupa 0-2 cu FC Bruges

PAOK Salonic, echipa pregatita de romanul Razvan Lucescu, a pierdut calificarea in semifinalele Europa Conference League la fotbal, dupa ce a fost invinsa pe teren propriu cu 2-0 de FC Bruges in mansa secunda a sferturilor de finala.

Razvan Lucescu a ratat calificarea in semifinalele Conference League

PAOK Salonic a suferit o noua infrangere in fata celor de la Club Brugge, scor 2-0 pentru belgieni, iar formatia antrenata de Razvan Lucescu s-a oprit in sferturile de finala ale Conference League.

PAOK, eliminata din sferturile de finala ale Conference League, dupa partida cu Brugge, scor 0-2

PAOK a fost eliminata joi seara, 18 aprilie, din sferturile de finala ale Conference League, desi echipa lui Razvan Lucescu spera ca va intoarce scorul din prima mansa. PAOK a fost eliminata din sferturile de finala ale Conference League Belgienii au deschis scorul in minutul 33, prin Ferran Jutgla, fost jucator al Barcelonei, care a reusit sa se impuna in fata lui Kotarski printr-un sut in coltul stang al portii.

Ziua decisiva pentru calificarea in semifinalele Ligii Europa si Conference League

Seara de joi, 18 aprilie, este dedicata meciurilor retur din sferturile de finala in Liga Europa si Conference League. in toate cele opt meciuri programate totul este posibil, inclusiv ca Liverpool sa rastoarne avantajul de 3-0 obtinut de Atalanta pe Anfield Road, desi statistica este impotriva cormoranilor.

PAOK-ul lui Razvan Lucescu, esec la limita in prima mansa a sferturilor Conference League

PAOK Salonic, echipa pregatita de Razvan Lucescu, a pierdut la limita, cu scorul de 1-0, meciul disputat pe terenul belgienilor de la FC Bruges, in prima mansa a sferturilor de finala din Conference League. Unicul gol al partidei a fost reusit in minutul 6 de Hugo Vetlesen. Gazdele puteau castiga si mai clar, dar au .

Conference League: Razvan Lucescu si PAOK Salonic, infangere la limita in turul sferturilor

PAOK Salonic a pierdut prima mansa a sferturilor de finala ale Conference League pe terenul belgienilor de la Club Brugge, scor 1-0.

Meciuri de senzatie in Europa League si Europa Conference League. Liverpool invinsa dupa 14 luni

Atalanta Bergamo a facut un pas mare spre semifinalele Europa League la fotbal, dupa ce a invins-o surprinzator pe Liverpool cu 3-0, joi seara, chiar pe Anfield, in prima mansa a sferturilor de finala.

PAOK a pierdut mansa tur din sferturile Conference League. Echipa lui Razvan Lucescu va putea schimba totul in retur

Primele meciuri din faza sferturilor de finala din UEFA Europa Conference League s-au disputat joi seara, 11 aprilie. PAOK, misiune grea in Belgia Pentru prima mansa, PAOK, echipa antrenata de Razvan Lucescu, s-a deplasat la Brugge, dupa turul precedent in care a revenit la retur, 5-1, cu Dinamo Zagreb, care obtinuse in tur scor 0-2.

Cota de peste 100 cu Modul Multiplu, pe Betano, la sferturile din Liga Europa si Conference League

Seara de joi, 11 aprilie, este dedicata sferturilor de finala din Liga Europa si Conference League, cu meciuri de pus in rama si care promit sa nu dezamageasca.

Razvan Lucescu viseaza cu ochii deschisi la semifinalele Conference League. Adversara din sferturile competitiei

Finala va avea loc la Atena.

Meci cu scantei istorice in sferturile Conference League

Sortii au adus fata in fata in sferturile de finala din Conference League doua echipe din doua natiuni cu rivalitati istorice. Tragerea la sorti a sferturilor de finala din Liga Campionilor. Real Madrid - Man. City si PSG - Barcelona, duelurile tari din aceasta faza a competitiei Derby italian in sferturile Europa League .

Tragerea la sorti a sferturilor de finala din Liga Campionilor. Real Madrid - Man.City si PSG - Barcelona, duelurile tari din aceasta faza a competitiei

Urmariti live text in aceasta pagina, vineri, de la ora 13:00, tragerea la sorti a meciurilor din sferturile de finala in Liga Campionilor. Derby italian in sferturile Europa League Meci cu scantei istorice in sferturile Conference League .

PAOK Salonic, remontada de sezantie in Conference League. Elevii lui Razvan Lucescu au zdrobit-o pe Dinamo Zagreb

PAOK Salonic, formatia antrenorului roman Razvan Lucescu, s-a calificat in sferturile de finala ale Conference League, dupa o revenire de senzatie. Grecii au invins-o pe teren propriu pe Dinamo Zagreb cu scorul de 5-1, dupa ce in meciul tur pierdusera cu 2-0 in Croatia. Dupa ce in tur se inclinasera cu 2-0 in Croatia, PAOK .

Olympiakos Pireu a intors in mod incredibil rezultatul din tur si s-a calificat in fata Maccabi Tel Aviv. Tot dupa un meci castigat la scor s-a calificat si Aston Villa

Aston Villa si Olympiakos Pireu s-au calificat in sferturile de finala ale Europa Conference League la fotbal, dupa ce au obtinut victorii la scor, joi seara, in mansa secunda a optimilor.

Deznodamant nebun in dubla dintre Maccabi Tel-Aviv si Olympiacos Pires. Ne-am amintit de Dinamo si Miracolul de la Liberec

Echipa din Grecia a obtinut calificarea in sferturile de finala din Conference League, dupa ce pierduse mansa tur, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 in fata celor de la Maccabi Tel-Aviv. Razvan Lucescu s-a calificat in sferturile Conference League .

actualitate, 10:01