Francesco Bagnaia

MotoGP: Francesco Bagnaia a castigat Marele Premiu al Spaniei

Francesco Bagnaia Ducati) este castigatorul Marelui Premiu al Spaniei la MotoGP, dupa ce s-a impus in fata spaniolului Marc Marquez Ducati-Gresini).

Francesco Bagnaia castiga Marele Premiu al Spaniei

Dublul campion mondial Francesco Bagnaia s-a impus, duminica, in cursa de MotoGP din cadrul Grand Prix-ului Spaniei, pe circuitul Jerez de la Frontera.

MotoGP: Maverick Vinales, revenire spectaculoasa si victorie in MP al SUA

Maverick Vinales Aprilia) a castigat Marele Premiu al Statelor Unite la MotoGP, in timp ce campionul en-titre Francesco Bagnaia a ocupat locul al cincilea.

MotoGP: Victorie pentru Jorge Martin in MP al Portugaliei Campionul en-titre a abandonat

Jorge Martin Prima Pramac Racing) a castigat duminica Marele Premiu al Portugaliei la MotoGP, in timp ce campionul en-titre Francesco Bagnaia a fost nevoit sa abandoneze in turul al cincilea.

MotoGP: Francesco Bagnaia a castigat prima cursa a sezonului

Campionul mondial en titre Francesco Bagnaia Ducati) a castigat, duminica, prima etapa a sezonului de MotoGP, in Qatar.

MotoGP: Campionul en-titre, victorie in prima cursa a sezonului in Qatar

Italianul Francesco Bagnaia Ducati), castigatorul titlului mondial in ultimele doua sezoane, a terminat pe prima pozitie in Marele Premiu al Qatarului, prima etapa a noului sezon de MotoGP.

Victorie pentru Bagnaia si Ducati in Marele Premiu al Qatarului

Dublul campion mondial Francesco Bagnaia s-a impus de o maniera categorica in prima cursa a sezonului din MotoGP.

Fratele lui Valentino Rossi va pilota pentru Honda

Luca Marini s-a despartit de echipa VR46 Mooney condusa chiar de Valentino Rossi si va pilota din 2024 pentru echipa de uzina Honda. Francesco Bagnaia si-a pastrat titlul in MotoGP .

Francesco Bagnaia a cucerit al doilea titlu de campion mondial in MotoGP

Francesco Bagnaia, pilotul italian al echipei Ducati, a castigat Marele Premiu al Valenciei la clasa MotoGP, obtinand astfel cel de-al doilea titlu de campion mondial consecutiv. Principalul rival al lui Bagnaia, pilotul spaniol Jorge Martin, a cazut si a abandonat inca din startul cursei de la Valencia, in turul al saselea. Pe locul doi duminica .

MotoGP: Francesco Bagnaia, campion mondial pentru al doilea an consecutiv

Francesco Bagnaia Ducati Lenovo) a terminat pe prima pozitie in Marele Premiu al Comunitatii Valenciene, italianul castigand astfel cel de-al doilea titlu de campion mondial consecutiv la MotoGP.

Francesco Bagnaia si-a pastrat titlul in MotoGP

Pilotul italian Francesco Bagnaia a adus al doilea titlu mondial consecutiv pentru Ducati la clasa MotoGP a Motomondialului de viteza.

Suspans pana la capat in MotoGP. Martin strange clasamentul dupa victoria obtinuta la sprint

Doar 14 puncte au mai ramas intre italianul Francesco Bagnaia Ducati) si spaniolul Jorge Martin Pramac) inaintea cursei finale a sezonului in MotoGP.

MotoGP: Jorge Martin castiga sprintul de la Valencia - Cursa de duminica va decide campionul mondial

Jorge Martin s-a impus in cursa sprint din cadrul Marelui Premiu de MotoGP al Comunitatii Valenciene si s-a apropiat de Francesco Bagnaia in clasamentul general al pilotilor.

Fabio Di Giannantonio, victorios in MP al Qatarului la MotoGP. Francesco Bagnaia a facut un nou pas spre titlul mondial

Pilotul italian Fabio Di Giannantonio a castigat Marele Premiu al Qatarului la MotoGP, desfasurat duminica pe circuitul de la Lusail. Pilotul echipei Ducati-Gresini a parcurs cele 22 de tururi de pista in 41 min 43 sec 6541000, reusind sa-l devanseze cu 2 sec 7341000 pe compatriotul sau Francesco Bagnaia Ducati), ocupantul locului secund, care a .

MotoGP: Fabio Di Giannantonio, victorie in Qatar - Francesco Bagnaia, aproape de un nou titlu mondial

Italianul Fabio Di Giannantonio Gresini Racing) s-a impus in Marele Premiu al Qatarului la MotoGP, desfasurat duminica pe circuitul de la Lusail.

Francesco Bagnaia la un pas de al doilea titlu mondial consecutiv in MotoGP

Pilotul italian Francesco Bagnaia s-a clasat al doilea in Marele Premiu al Qatarului, penultima runda a sezonului in Motomondialul de viteza.

MotoGP: Enea Bastianini, victorie in MP al Malaeziei - Lupta in doi pentru titlul mondial

Enea Bastianini Ducati Lenovo) a castigat Marele Premiu al Malaeziei la MotoGP, iar podiumul a fost completat de Alex Marquez Gresini Racing) si Francesco Bagnaia Ducati Lenovo). Cursa a avut loc pe Sepang International Circuit.

MotoGP: Victorie pentru Jorge Martin in Marele Premiu din Thailanda

Jorge Martin Ducati) a castigat Marele Premiu al Thailandei la MotoGP, iar podiumul a fost completat de Francesco Bagnaia Ducati) si Brad Binder KTM RedBull). Cursa a avut loc pe Chang International Circuit.

VIDEO Modul spectaculos in care Johann Zarco a sarbatorit prima sa victorie in MotoGP

Johann Zarco a avut nevoie de 120 de curse pentru a obtine prima sa victorie in MotoGP. Francezul s-a impus in Marele Premiu al Australiei, iar podiumul a fost completat de Francesco Bagnaia liderul clasamentului general) si Fabio Di Giannantonio.

Francesco Bagnaia a castigat Marele Premiu al Indoneziei de MotoGP

Francesco Bagnaia, pilotul italian al echipei Ducati, a castigat Marele Premiu al Indonezei la MotoGP, clasa regina a Campionatului Mondial de motociclism viteza, desfasurat duminica pe circuitul de la Mandalika. Bagnaia a profitat de pasul gresit al spaniolului Jorge Martin Pramac), care a cazut in timp ce se afla la conducerea cursei, pentru a reveni .

actualitate, 10:01