05:30

Golubic Wta

Jaqueline Cristian, eliminata in semifinalele WTA Rouen

Jaqueline Cristian a fost eliminata sambata in semifinalele turneului WTA 125 de la Rouen, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Viktorija Golubic, scor 7-5, 6-4.

WTA Nottingham: inca o surpriza Una dintre favorite, eliminata de o jucatoare din afara topului 100 mondial

Viktorija Golubic 150 WTA) a produs surpriza zilei la turneul WTA de la Nottingham, dupa ce a eliminat-o pe croata Donna Vekic 20 WTA), dupa doua seturi, scor 6-4, 6-1.

Monica Niculescu rateaza calificarea in finala de dublu la Lyon

Perechea formata din Monica Niculescu Romania) si Victorija Golubic Elvetia) a pierdut semifinala disputata, sambata, la turneul WTA 250 de la Lyon, Franta.

Monica Niculescu, eliminata in semifinalele de dublu de la WTA Lyon

Perechea Monica Niculescu Viktorija Golubic Romania Elvetia) a fost eliminata in semifinalele turneului WTA de la Lyon.

Monica Niculescu in semifinale la dublu in turneul de la Lyon

Perechea formata din Monica Niculescu si Viktorija Golubic a obtinut calificarea, joi seara, in semifinalele probei de dublu la Lyon Franta), turneu de categorie WTA 250.

Simona Halep, elogiata de viitoarea adversara. Doar trebuie sa nu ma uit la nume

Simona Halep, elogiata de viitoarea adversara. Campioana din Romania a reusit sa se califice in semifinalele turneului Melbourne Summer Set. Ea a invins-o in sferturi pe elvetianca Viktorija Golubic, scor 6-2, 5-7, 6-4. Simona Halep o va intalni in penultima faza a competitiei pe chinezoaica de 19 ani, Qinwen Zheng 126 WTA), venita din calificari.

Simona Halep, reactie soc dupa victoria de la Melbourne: De rahat

Simona Halep, reactie soc duaa victoria de la Melbourne. Fostul lider mondial a reusit sa se califice in semifinalele turneului australian dupa ce a invins-o pe elvetianca Viktorija Golubic, scor 6-2, 5-7, 6-4. in penultima runda a competitiei, romanca o va intalni pe chinezoaica Qinwen Zheng 126 WTA), venita din calificari. Dar, la finalul .

Simona Halep, in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa un meci dramatic cu Viktorija Golubic. Cu cine va juca in runda urmatoare

Simona Halep, locul 20 WTA si cap de serie numarul 2, s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set, dupa ce a invins-o, vineri, cu scorul de 6-2, 5-7, 6-4, pe elvetianca Viktorija Golubic, locul 43 WTA. Halep a fost aproape sa piarda un meci pe care l-a avut in mana, conducand cu 6-2, 4-2.

Declaratie surprinzatoare a lui Halep, dupa victoria dramatica din sferturile Melbourne Summer Set 1:N-am crezut ca pot castiga

Cu cine va juca Simona Halep in semifinalele de la Melbourne Summer Set 1

Simona Halep s-a calificat in semifinalele de la Melbourne Summer Set 1, dupa o victorie spectaculoasa in fata jucatoarei Viktorija Golubic 43 WTA) cu scorul de 6-2, 5-7, 6-4. in semifinalele din Australia, Simona Halep .

Simona Halep si marea problema din meciul cu Viktorija Golubic - A fost nevoita sa isi ceara scuze dupa ce si-a descris serviciul

Simona Halep a avut parte de un meci epuizant cu Viktorija Golubic in sferturile de la WTA Melbourne Summer Set 1, marea dificultate a zilei pentru sportiva noastra constituind-o serviciul. Dupa calificarea in semifinale, romanca a scos in evidenta acest lucru folosind un cuvant pentru care a fost nevoita sa isi ceara scuze spectatorilor.

Simona Halep, dupa meciul cu Viktorija Golubic: Serviciul meu a fost de rahat. imi cer scuze pentru cuvant, dar asa a fost

Simona Halep, locul 20 WTA, s-a calificat in semifinalele de la Melbourne Summer Set dupa ce a trecut de Viktorija Golubic, locul 43 WTA, cu 6-2, 5-7, 6-4. La final, romanca a spus ca a .

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa o lupta de peste doua ore cu Viktorija Golubic

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa ce a invins-o pe Viktorija Golubic cu 6-2, 5-7, 6-4. Simona Halep 20 WTA) a obtinut o victorie spectaculoasa in fata adversarei Viktorija .

WTA Melbourne: Simona Halep, in semifinale cu mari emotii - Monologul reprosurilor

Simona Halep a doua favorita a competitiei) a facut pasul spre semifinalele de la WTA Melbourne Summer Set 1 dupa o victorie epuizanta contra jucatoarei Viktorija Golubic 43 WTA). Sportiva noastra a avut 1-0 la seturi si a servit pentru meci la 5-4, dar si-a pierdut luciditatea, a intrat intr-o zona gri a reprosurilor de tot felul si a fost nevoie de un decisiv de mare lupta pentru a obtine calificarea 6-2, 5-7, 6-4, dupa doua ore si 35 de minute).

Simona Halep, in sferturi la Melbourne Summer Set 1. Urmeaza meciul cu Viktorija Golubic

Simona Halep a trecut fara emotii de Gabriela Ruse, in turul trei la Melbourne Summer Set 1, scor 6-2,6-1, dupa doar 61 de minute de joc. Urmatorul meci il va disputa impotriva Viktorijei Golubic, din Elvetia, locul 43 in clasamentul WTA si favorita numarul sase in competitia din Australia. Simona Halep o va infrunta pe .

WTA Melbourne: Simona Halep si Irina Begu joaca vineri in sferturi - Programul zilei

Organizatorii turneelor de categorie WTA 250 de la Melbourne au anuntat programul zilei de vineri, 7 ianuarie, una in care Simona Halep Summer Set 1) si Irina Begu Summer Set 2) vor evolua in sferturile de finala.

Simona Halep si-a aflat adversara din sferturile WTA Melbourne - A mai intalnit-o o singura data

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in sferturile turneului WTA Melbourne Summer Set 1, sportiva noastra urmand sa se dueleze cu o jucatoare pe care a invins-o in singura confruntare directa.

Indian Wells: Fosta finalista de Roland Garros, eliminata surprinzator in turul intai

Marketa Vondrousova a parasit turneul de la Indian Wells inca din runda inaugurala, fosta finalista de la Roland Garros 2019) fiind invinsa de Viktorija Golubic, ocupanta a locului 46 in lume. Lucrurile nu au stat mai bine nici pentru Kim Clijsters: fosta lidera mondiala fiind eliminata din turul intai.

VIDEO Imaginile zilei la US Open: Cine a sustinut-o pe Bianca Andreescu pe Arthur Ashe

Bianca Andreescu s-a calificat in turul al doilea de la US Open, sportiva cu origini romanesti trecand de Viktorija Golubic in trei seturi. Bianca a avut parte si de un oaspete pe masura in loja sa de pe Arthur Ashe.

actualitate, 05:30