16:00

Declaratie surprinzatoare a lui Halep, dupa victoria dramatica din sferturile Melbourne Summer Set 1:N-am crezut ca pot castiga

Simona Halep, locul 20 WTA si cap de serie numarul 2, s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set, dupa ce a invins-o, vineri, cu scorul de 6-2, 5-7, 6-4, pe elvetianca Viktorija Golubic, locul 43 WTA. Halep a fost aproape sa piarda un meci pe care l-a avut in mana, conducand cu 6-2, 4-2. continuă pe Adevărul

Prima reactie a lui Halep, dupa victoria din Australia VIDEO

Simona Halep a debutat cu succes in sezonul 2022, invingand-o pe Destanee Aiava, scor 6-4, 6-2 in primul tur al competitiei WTA 250 Summer Set 1 de la Melbourne. in faza ultimelor 16 jucatoare, Romania va putea urmari un duel 100% autohton, intre Simona Halep si Gabriela Ruse. La finalul primei partide oficiale jucate la .

Simona Halep, dupa prima victorie din 2022: Ma bucur ca acum sunt sanatoasa si sunt gata de urmatorul meci, ma simt bine pe teren

Simona Halep s-a bucurat de o victorie la primul meci din 2022. Halep a castigat primul meci din 2022, cu australianca Destanee Aiava, locul 316 mondial. in timpul meciului, Halep s-a impus in minimum de .

Simona Halep, reactie soc dupa victoria de la Melbourne: De rahat

Simona Halep, reactie soc duaa victoria de la Melbourne. Fostul lider mondial a reusit sa se califice in semifinalele turneului australian dupa ce a invins-o pe elvetianca Viktorija Golubic, scor 6-2, 5-7, 6-4. in penultima runda a competitiei, romanca o va intalni pe chinezoaica Qinwen Zheng 126 WTA), venita din calificari. Dar, la finalul .

Simona Halep, dupa meciul cu Viktorija Golubic: Serviciul meu a fost de rahat. imi cer scuze pentru cuvant, dar asa a fost

Simona Halep, locul 20 WTA, s-a calificat in semifinalele de la Melbourne Summer Set dupa ce a trecut de Viktorija Golubic, locul 43 WTA, cu 6-2, 5-7, 6-4. La final, romanca a spus ca a .

actualitate, 16:00