18:15

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa o lupta de peste doua ore cu Viktorija Golubic

B1 TV B1 TV,

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa ce a invins-o pe Viktorija Golubic cu 6-2, 5-7, 6-4. Simona Halep 20 WTA) a obtinut o victorie spectaculoasa in fata adversarei Viktorija . continuă pe B1 TV

Simona Halep, in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa un meci dramatic cu Viktorija Golubic. Cu cine va juca in runda urmatoare

Simona Halep, locul 20 WTA si cap de serie numarul 2, s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set, dupa ce a invins-o, vineri, cu scorul de 6-2, 5-7, 6-4, pe elvetianca Viktorija Golubic, locul 43 WTA. Halep a fost aproape sa piarda un meci pe care l-a avut in mana, conducand cu 6-2, 4-2.

Simona Halep, tot mai aproape de obiectivul pentru 2022. Ce veste a primit de la WTA

Simona Halep, tot mai aproape de obiectivul pentru 2022. Fostul lider mondial a debutat in forta in noul sezon. Romanca s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, fiind la un pas de prima finala a acestui an. in 2021, Halep nu a castigat nicio competitie, coborand pana pe locul 20 mondial. Pentru acest .

Simona Halep, elogiata de viitoarea adversara. Doar trebuie sa nu ma uit la nume

Simona Halep, elogiata de viitoarea adversara. Campioana din Romania a reusit sa se califice in semifinalele turneului Melbourne Summer Set. Ea a invins-o in sferturi pe elvetianca Viktorija Golubic, scor 6-2, 5-7, 6-4. Simona Halep o va intalni in penultima faza a competitiei pe chinezoaica de 19 ani, Qinwen Zheng 126 WTA), venita din calificari.

Ora semifinalei dintre Simona Halep si Qinwen Zheng

Organizatorii turneului Melbourne Summer Set 1 au anuntat programul semifinalelor de sambata.

Declaratie surprinzatoare a lui Halep, dupa victoria dramatica din sferturile Melbourne Summer Set 1:N-am crezut ca pot castiga

Cand joaca Simona Halep in semifinalele de la WTA Melbourne

Organizatorii turneelor Melbourne WTA 250) au facut public programul zilei de sambata, una in care va avea loc si duelul din semifinale dintre Simona Halep si Qinwen Zheng Summer Set 1).

Tenis: Simona Halep invingatoare in optimi la Melbourne Summer Set 1, impotriva Gabrielei Ruse

In duelul romanesc din optimile de finala ale turneului de tenis Melbourne Summer Set 1 WTA 250), Simona Halep a invins-o in aceasta dimineata pe Gabriela Ruse cu 6-2, 6-1. Turneul este dotat cu premii totale de 239. 477 de dolari americani.

Cand se joaca si cine transmite la TV meciul Simona Halep Gabriela Ruse in optimile de finala de la Australian Open 2022

Simona Halep locul 20 WTA) si Gabriela Ruse 87 WTA) se vor infrunta in optimile de finala ale turneului Melbourne Summer Set 1. Meciul va fi transmis in Romania de Digi Sport 2, in noaptea .

Simona Halep, reactie soc dupa victoria de la Melbourne: De rahat

Simona Halep, reactie soc duaa victoria de la Melbourne. Fostul lider mondial a reusit sa se califice in semifinalele turneului australian dupa ce a invins-o pe elvetianca Viktorija Golubic, scor 6-2, 5-7, 6-4. in penultima runda a competitiei, romanca o va intalni pe chinezoaica Qinwen Zheng 126 WTA), venita din calificari. Dar, la finalul .

Simona Halep nu se joaca! Cum s-a terminat duelul romancelor de la Melbourne VIDEO

Simona Halep nu se joaca! Fostul lider mondial pare hotarata sa se revanseze pentru sezonul slab avut anul trecut. Numarul 20 mondial a debutat in forta in proba de simplu a turneului Melbourne Summer Set 1, invingand-o pe australianca Destanee Aiava 21 de ani, 316 WTA), scor 6-4, 6-2. in optimile de finala, Simona Halep .