10:30

Halep a abandonat in sferturi la Washington

Probleme mari pentru Simona Halep la Washington. Romanca a abandonat setul decisiv al meciului cu Ekaterina Makarova, din sferturile de finala, informeaza B1 TV. Sportiva s-a confruntat cu probleme medicale. continuă pe B1

Simona Halep s-a calificat in sferturi la Washington, dupa o victorie in trei seturi cu Duque-Marino

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 1, a invins-o, joi, cu scorul de 3-6, 6-4, 6-2, pe columbianca Mariana Duque-Marino din Columbia, locul 115 WTA, calificandu-se in sferturile de finala ale turneului de la Washington, potrivit news. ro. In faza urmatoare, Halep va evolua cu rusoaica Ekaterina Makarova, locul 58 WTA si cap de serie numarul 7.

Simona Halep, abandon in sferturi la Washington

Simona Halep a abandonat in sfertul de finala disputat cu Ekatarina Makarova la Washington.

LIVE Simona Halep in sferturi la Washington (21:00)

Dupa nu meci dificil in optimi si pe care l-a castigat in trei seturi, Simona Halep o infrunta vineri seara pe Ekaterina Makarova din Rusia intr-o partida pentru calificarea in semifinalele Citi Open de la Washington.