00:07

Italia ajunge in sferturi la EURO 2020 dupa un meci de lupta si suferinta cu Austria

De 120 de minute a avut nevoie Italia pentru a trece de Austria, sambata seara, in optimea de finala programata pe Wembley din Londra. continuă pe Online Sport

PRIMA CALIFICATA IN SFERTURI EURO 2020: Tara Galilor - Danemarca 0-4

Danemarca s-a calificat in sferturile de finala ale EURO 2020 mai usor decat ar fi sperat. Jucatorii danezi au trecut la acest turneu final prin mai multe stari de spirit, de la agonia problemei medicale grave a lui Eriksen pana la extazul calificarii in optimi.

EMOTII PANA LA CAPAT EURO 2020: Italia - Austria 0-0 (2-1 dupa prelungiri)

Italia s-a calificat in sferturile de finala ale EURO 2020 dupa 120 de minute de joc cu Austria. Euforica echipa a Italiei, care a uimit in grupe, a trebuit sa isi reconsidere jocul in fata unei formatii foarte bine organizate, solida in aparare si capabila de contraatacuri interesante. Ca sa ajungi sus, inclusiv in fotbal trebuie sa si suferi.

Cum a devenit Italia a doua favorita la castigarea Euro 2020

Nationala Italiei este revelatia Euro 2020, dupa meciurile din faza grupelor.

Danemarca, prima echipa calificata in sferturile EURO 2020. Victorie zdrobitoare cu Tara Galilor

Campioana europeana din 1992 s-a calificat in sferturile de finala la EURO 2020 dupa un 4-0 categoric in meciul cu Tara Galilor de la Amsterdam.

Euro 2020, optimi: Italia se chinuie teribil cu Austria, are nevoie de prelungiri pentru calificarea in sferturi

Italia, una dintre marile favorite la castigarea trofeului, a tremurat serios in optimile de finala de la Euro 2020 si a invins Austria abia dupa minutele suplimentare, 2-1 0-0, 0-0).

Cehia produce surpriza si elimina Olanda in optimile EURO 2020

Finalista din 1996 a invins Olanda, cu 2-0, si continua povestea la EURO 2020. In sferturi, Cehia va intalni Danemarca intr-un meci putin anticipat inaintea startului competitiei.

Pontul zilei la Euro 2020: incep optimile - Squadra Azzurra se gandeste deja la sferturi

Din cele 24 care au luat startul la Euro 2020, 8 s-au pierdut pe drum si au ramas doar 16. Dintre numele importante aflate in optimile de finala lipseste doar Polonia, insa nu este vorba despre o nationala de prim rang, ci provine mai degraba din esalonul doi.

Euro 2020: Danemarca a obtinut o victorie concludenta (4-0) in fata Tarii Galilor si merge in sferturi

Danemarca a trecut la scor 4-0) de Tara Galilor in optimile Euro 2020, in urma unui meci controlat in totalitate de nordici. Trupa lui Hjulmand merge la Baku pentru a infrunta Olanda sau Cehia in sferturile competitiei.

Mancini: Am meritat victoria

Italia s-a calificat in sferturile de finala la EURO 2020 dupa 2-1 cu Austria, meci care a avut nevoie de 120 de minute.

Prima mare surpriza la Euro 2020 - Olanda, cu victorii pe linie in grupa, invinsa de Cehia (2-0) in optimi

Cehia a reusit sa produca prima surpriza la Euro 2020, invingand, scor 2-0, nationala Olandei. Cehii au reusit sa faca diferenta pe tabela dupa eliminarea lui De Ligt, din minutul 55, calificarea in sferturi fiind una meritata.

actualitate, 00:07