23:45

Karolina Pliskova, prima finalista de la WTA Montreal - Victorie in doua seturi cu Aryna Sabalenka

Karolina Pliskova 6 WTA, favorita 3) s-a calificat sambata in finala turneului de categorie WTA 1000 de la Montreal. Gratie parcursului de la Montreal, jucatoarea din Cehia si-a asigurat un salt de doua pozitii in clasamentul WTA. continuă pe Hotnews

VIDEO WTA Montreal: Aryna Sabalenka, Karolina Pliskova, Camila Giorgi si Jessica Pegula s-au calificat in semifinale

Aryna Sabalenka principala favorita), Karolina Pliskova 4), Camila Giorgi si Jessica Pegula s-au calificat in semifinalele turneului de categorie WTA 1000 de la Montreal.

Cu cine joaca Simona Halep in primul meci de la WTA Montreal. Si-a aflat adversara

Cu cine joaca Simona Halep in primul meci de la WTA Montreal. Campioana romanca e aproape de momentul revenirii in circuitul mondial dupa 3 luni de pauza fortata. Iesita din Top 10 pentru prima ora dup 373 de saptamani, Halep va incerca sa recupereze terenul pierdut din cauza accidentarii suferita in 12 mai, la Roma.

VIDEO Bianca Andreescu, campioana en-titre, eliminata in optimi de la WTA Montreal

Bianca Andreescu, campioana en-titre de la WTA Montreal, a parasit turneul de categorie 1000 in optimi. Sportiva canadiana de origine romana a fost invinsa dupa un meci de doua ore si 39 de minute de Ons Jabeur, scor 6-75), 6-4, 6-1.

Mai poate Simona Halep?! Romanca, esec neasteptat la WTA Montreal

Mai poate Simona Halep?! Romanca a pierdut la WTA Montreal primul meci oficial disputat dupa 3 luni de pauza. La revenirea in circuit, numarul 13 mondial a avut ghinionul sa o intalneasca pe americanca Danielle Collins, aflata in forma carierei. Partida a fost una foarte disputata si s-a incheiat dupa aproape 3 ore de joc.

WTA Montreal: Sorana Cirstea, invinsa categoric de Victoria Azarenka in turul doi

Traseul Soranei Cirstea de la WTA Montreal s-a oprit in turul al doilea, faza a competitiei unde sportiva noastra a fost invinsa de Victoria Azarenka 15 WTA).

VIDEO WTA Montreal: Bianca Andreescu, detinatoarea trofeului, calificare in optimi

Tenismena canadiana Bianca Andreescu, detinatoarea trofeului, a debutat cu victorie la turneul WTA de la Montreal, calificandu-se in optimi.

DigiSport: Degeaba te uiti! Simona Halep, crize de nervi la WTA Montreal. Ce a enervat-o pe sportiva noastra

Simona Halep - Danielle Collins 6-2, 4-6, 4-6 |Doua ore si 55 de minute a durat primul meci disputat de Simo dupa ce a iesit din Top 10 WTA.

Simona Halep, duel cu Danielle Collins la WTA Montreal: Cand va avea loc meciul

Simona Halep va reveni pe terenul de tenis la Montreal WTA 1000), turneu unde in turul al doilea se va duela cu Danielle Collins SUA - 28 WTA).

VIDEO Faza zilei: Cine a intrerupt la WTA Montreal un meci din optimi

Faza zilei din tenis s-a consumat la Montreal, acolo unde se desfasoara turneul de categorie WTA 1000. Arbitrul partidei dintre Sara Sorribes Tormo si Katerina Siniakova a fost nevoit sa intrerupa un punct din cauza unui musafir neasteptat.

Simona Halep revine pe teren - Ora de start si cine va transmite meciul cu Danielle Collins de la WTA Montreal

A disputat ultimul meci oficial in data de 12 mai, atunci cand a parasit in lacrimi terenul la Roma o intalnea pe Angelique Kerber). Simona Halep a absentat o perioada indelungata din circuitul WTA din cauza accidentarii de la gamba, iar acum se afla in fata marii reveniri pe teren. Danielle Collins, jucatoare aflata intr-o forma buna, va fi adversara sportivei noastre.

actualitate, 23:45