09:15

LIVE Text Simona Halep vs Samantha Stosur 6-4, 3-3

Dupa o calificare cu mari emotii in optimile turneului Premier Mandatory de la Madrid a revenit de la 2-5 in setul decisiv al disputei cu Roberta Vinci), Simona Halep o intalneste pe Samantha Stosur, locul 26 WTA. Meciul este in direct pe Digisport 2 si LiveText pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

LIVE Text Simona Halep vs Samantha Stosur 0-0

Testata serios de puternica Sam Stosur 26 WTA), Simona Halep cap de serie numarul trei) a dat dovada de sanga rece in momentele importante ale disputei din optimile turneului Premier Mandatory de la Madrid, jucatoarea noastra castigand in trei seturi o partida echilibrata si dificila 6-4, 4-6, 6-4). Meciul a durat o ora si 52 de minute. Se actualizeaza.

VIDEO WTA Madrid: Simona Halep vs Samantha Stosur 6-4, 4-6, 6-4/ Halep, in sferturi - Cu sange rece

Testata serios de puternica Sam Stosur 26 WTA), Simona Halep cap de serie numarul trei) a dat dovada de sange rece in momentele importante ale disputei din optimile turneului Premier Mandatory de la Madrid, jucatoarea noastra castigand in trei seturi o partida echilibrata si dificila 6-4, 4-6, 6-4). Meciul a durat o ora si 52 de minute. Urmatoarea adversara: Coco Vandeweghe SUA - 20 WTA) - cele doua nu s-au mai intalnit pana acum.

LIVE Text Simona Halep vs Roberta Vinci (dupa ora 15:00)

Pentru a ajunge in optimile turneului Premier Mandatory de la Madrid, Simona Halep cap de serie numarul trei) trebuie sa o invinga pe Roberta Vinci 34 WTA). Meciul de pe Manolo Santana va fi in direct pe Digisport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Roberta Vinci (dupa ora 16:00)

LIVE Text Simona Halep vs Roberta Vinci 2-3

Pentru a ajunge in optimile turneului Premier Mandatory de la Madrid, Simona Halep cap de serie numarul trei) trebuie sa o invinga pe Roberta Vinci 34 WTA). Meciul de pe Manolo Santana este in direct pe Digisport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Roberta Vinci 6-3, 2-6, 1-4

Simona Halep, calificare fara emotii in turul doi la Madrid

Simona Halep s-a calificat in turul doi la Madrid dupa ce a trecut dupa un meci extraordinar de Kristyna Pliskova. Romanca s-a impus in doua seturi, scor 6-1, 6-2 si merge mai departe in.

Simona Halep a invins-o pe Samantha Stosur si s-a calificat in sferturile turneului de la Madrid

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Madrid, dupa un meci dificil cu australianca Samantha Stosur, pe care a invins-o in trei seturi, cu 6-4, 4-6, 6-4.

Simona Halep s-a calificat in sferturile turneului de la Madrid

Simona Halep s-a calificat miercuri in sferturile turneului de tenis de la Madrid, dupa ce a trecut de australianca Samantha Stosur, pe care a invins-o in trei seturi, cu 6-4, 4-6, 6-4, informeaza.

actualitate, 09:15