13:17

LiveScore Real Madrid vs Liverpool 3-1 Manchester City vs Borussia Dortmund 1-1 (Rep. II)

Marti, cu incepere de la ora 22:00, se vor desfasura primele doua meciuri tur ale sferturilor de finala din UEFA Champions League. Real Madrid primeste vizita lui Liverpool, in timp ce Dortmund joaca in deplasare contra lui Manchester City. Partidele vor fi LiveScore pe HotNews. ro si in direct pe Telekom Sport, Digisport si LookTV. continuă pe Hotnews

Meciul zilei in Champions League: Real Madrid - Liverpool

Doua dintre echipele care au facut istorie in Champions League se infrunta, marti seara, in prima mansa a sferturilor de finala. Nu mai putin de 19 trofee au cucerit impreuna cele doua adversare care se infrunta pe Estadio Alfredo di Stefano din Madrid. Opt dintre acestea au fost obtinute dupa anul 2000. De asemenea, Real Madrid si Liverpool sunt doua dintre campioanele ultimelor trei editii.

Meciul zilei in Champions League: Real Madrid-Liverpool

incepe spectacolul sferturilor: Real Madrid vs Liverpool, duelul de gala al zilei

Marti cu incepere de la ora 22:00 se vor desfasura primele doua meciuri tur ale sferturilor de finala din UEFA Champions League. Real Madrid primeste vizita lui Liverpool, in timp ce Dortmund joaca in deplasare contra lui Manchester City.

Ovidiu Hategan, in mijlocul unei controverse la Manchester City Borussia Dortmund

Arbitrul roman Ovidiu Hategan a fost protagonistul unei faze controversate in prima repriza a meciului din prima mansa a sferturilor Champions League.

Haaland isi da examenul in fata lui Manchester City cu Hategan la centru

Echipele Manchester City si Borussia Dortmund se infrunta, marti seara, in prima mansa a sferturilor de finala in Champions League. Un meci in care toate privirile vor fi atintite asupra atacantului norvegian Erling Haaland.

Manchester City, echipa momentului - Pep Guardiola a dezvaluit care e marele secret

Manchester City este cu o mana deja pe titlul de campioana din Premier League, iar in Champions League este calificata in sferturi, acolo unde va da piept cu Borussia Dortmund. Formatia lui Pep Guardiola are sanse de a cuceri toate cele patru competitii in care este angrenata plus Cupa Angliei si Cupa Ligii), iar tehnicianul iberic a vorbit despre marele succes din spatele acestor rezultate fantastice.

Premier League: Manchester City, tot mai aproape de titlu (2-0 vs Leicester

Formatia Manchester City, liderul din Premier League, a invins, sambata seara, in deplasare, cu scorul de 2-0, echipa de pe locul 3, Leicester City, intr-un meci din etapa a XXX-a a campionatului Angliei.

LaLiga: Real Madrid, victorie pe teren propriu (2-0 vs Eibar)

Real Madrid s-a impus fara prea mari probleme in fata celor de la Eibar, scor 2-0, sambata, pe teren propriu, in etapa a 29-a din La Liga. in urma acestui succes, echipa pregatita de Zinedine Zidane s-a apropiat la trei puncte de liderul Atletico Madrid joaca in aceasta etapa cu Sevilla).

actualitate, 13:17