21:15

Messi, declaratii dure la adresa arbitrului Lahoz: Nu poti sa spui ceea ce gandesti sau sa fii sincer, deoarece esti sanctionat imediat

B1 TV B1 TV,

Argentina a obtinut aseara dramatic biletele pentru semifinalele Cupei Mondiale, dupa ce s-a impus la loteria penalty-urilor in fata Olandei, echipa care reusise egalarea in ultimele secunde de joc din minutele aditionale ale reprizei secunde. La punctul cu var, baietii lui Lionel Scaloni au transat confruntarea, scor 4-3, si s-au calificat mai departea in competitie, acolo unde vor intalni vicecampioana mondiala en-titre, Croatia, echipa care a trimis-o acasa pe principala favorita la trofeu, Brazilia. continuă pe B1 TV