01:05

MINUT cu MINUTCUPA MONDIALA 2014 Argentina-Elvetia 1-0 si Belgia-SUA 2-1

Ati urmarit in direct, LIVE TEXT, ultimele doua optimi de finala ale Cupei Mondiale din Brazilia,Argentina-Elvetia 1-0) si Belgia-SUA 2-1). LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Tabloul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial . continuă pe Online Sport

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Belgia-SUA 0-0

Urmariti in direct, LIVE TEXT, ultimele doua optimi de finala ale Cupei Mondiale din Brazilia,Argentina-Elvetia 1-0) si Belgia-SUA 23:00). LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Tabloul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

MINUT cu MINUT CUPA MONDIALA 2014 Brazilia-Chile 4-3 (dp) si Columbia-Uruguay 2-0

Sambata, de la 19:00, s-adat startul optimilor de finala la Cupa Mondiala din Brazilia, cuBrazilia-Chile 1-1, 3-2 dupa lovituri de departajare) si Columbia-Uruguay 2-0, ambele transmise LIVE TEXT pe onlinesport. ro. Inainte de meciul cu Columbia, jucatorii din Uruguay si-au aratat sustinerea pentru Luis Suarez, dat afara de la Cupa Mondiala foto sus). LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Taboul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

MINUT cu MINUT CUPA MONDIALA 2014 Olanda-Mexic 2-1 si Costa Rica-Grecia 6-4 (dp)

Duminica seara am aflatnumele altor doua sfertfinaliste ale Cupei Mondiale din Brazilia, dupaOlanda-Mexic 2-1si Costa Rica-Grecia 6-4 dp),transmise in direct, LIVE TEXT, pe onlinesport. ro. LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Taboul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

Cupa Mondiala: Messi, cel mai bun jucator in partida Argentina-Elvetia

Lionel Messi a fost desemnat omul meciului dupa intalnirea castigata, ieri, cu 1-0, de Argentina in fata Elvetiei, in optimile Cupei Mondiale.

Avancronica Argentina-Elvetia (LIVE, 19:00)

Drumul Argentinei spre un nou titlu mondial continua, marti seara, de la ora 23:00 cand Messi si compania intalnesc Elvetia, echipa care s-a redresat din mers dupa acel zdruncinator 2-5 cu Franta in faza grupelor.

CM 2014. LIVETEXT Argentina - Elvetia, in lupta pentru penultimul loc in sferturi

Argentina si Elvetia se dueleaza, marti, pentru un loc in sferturile de finala de la Campionatul Mondial din Brazilia. Partida incepe la 19. 00 si este disponibila LIVETEXT pe adevarul. ro. Pana acum s-au calificat in sferturile de finala Brazilia, Columbia, Olanda, Costa Rica, Franta si Germania.

CM Fotbal: Argentina - Elvetia 1-0/ Calificarea a venit in minutul 118

Argentina a asteptat pana in minutul 118 golul care sa o duca in sferturile Campionatului Mondial de Fotbal, Pumele trecand cu 1-0 de Elvetia. Angel Di Maria a fost omul meciului, acesta inscriind dintr-o pasa perfecta a lui Lionel Messi. In prelungirile prelungirilor, Dzemaili a trimis in bara din cativa metri, echipa lui Alejandro Sabella fiind ocrotita de sansa.

Live Text: Argentina- Elvetia, ora 19, in optimile Cupei Mondiale

Argentina si Elvetia joaca azi, de la ora 19, ora Romaniei pentru un loc in sferturile de finala ale Cupei Mondiale. Castigatoarea va juca in sferturi cu echipa care va iesi victorioasa din intalnirea Belgia- SUA, ultima din optimi.

VIDEO Argentina - Elvetia 1-0/ Salvati de Di Maria

Argentina a avut mari emotii in meciul cu Elvetia, formatia sud-americana inscriind golul calificarii cu putin timp inainte de trecerea la executarea loviturilor de la 11 metri. Angel Di Maria 118') i-a dus pe argentinieni in sferturile Campionatului Mondial de Fotbal.

CM Fotbal: Programul meciurilor de marti (Argentina - Elvetia, prima partida a zilei)

Argentina va intalni Elvetia de la ora 19:00, intr-o partida in care Pumele iau in calcul doar varianta victoriei. Pentru Messi si compania o eliminare din faza optimilor ar fi o adevarata tragedie nationala. Intra in material pentru a vedea programul meciurilor de azi.