12:45

Monica Niculescu, eliminata de la Roland Garros

Primul set a inceput bine pentru Monica, care a condus cu 2-0. Dupa aceea, Parmentier a revenit si a castigat 6 game-uri consecutive, adjudecandu-si setul. Partea a doua a fost una echilibrata. continuă pe Antena3

Roland Garros: Sorana Carstea si Monica Niculescu joaca azi in primul tur. Cand vor intra pe teren jucatoarele noastre

Dupa ce ieri Simona Halep si Irina Begu s-au calificat in turul secund, iar Alexandra Dulgheru a fost eliminata, azi vor intra in competitie Sorana Carstea si Monica Niculescu.

Roland Garros: Monica Niculescu si Sorana Cirstea eliminate in primul tur

Jucatoarele Monica Niculescu si Sorana Cirstea au parasit, marti, dupa prima rundaturneul de la Roland Garros. Cirstea a fost invinsa fara drept de apel de Elina Svitolina, in timp ce Niculescu a cedat in fata lui Pauline Parmentier. Ramanem asadar doar cu Simona Halep si Irina Begu din cele cinci jucatoare intrate pe tabloul principal.

Monica Niculescu a parasit turneul francez de la Roland Garros

Monica Niculescu a fost eliminata in turul inaugural al turneului de tenis de Grand Slam de la Roland Garros. Acesta a pierdut in doua seturi, fiind invinsa cu scorul de 2-6, 6-7 de Paulina Parmentier. Chiar daca.

LIVE Roland Garros: Monica Niculescu si Sorana Cirstea in primul tur (dupa 19:00)

Jucatoarele Monica Niculescu si Sorana Cirstea debuteaza, marti, in turneul de la Roland Garros. Meciurile celor doua vor fi live text in aceasta pagina dupa ora 17:00.

LIVE Roland Garros: Monica Niculescu si Sorana Cirstea in primul tur

Alexandra Dulgheru, eliminata in primul tur la Roland Garros

Alexandra Dulgheru a fost eliminata din cadrul turneului francez dupa ce a pierdut in doua seturi in fata lui Yanina Wickmayer. Romanca a pierdut drastic primul set, 6-1, in timp ce.

Roland Garros 2016: Sorana Cirstea si Monica Niculescu au fost invinse in primul tur

Jucatoarea Sorana Cirstea, locul 97 WTA, venita din calificari, a fost invinsa, marti, cu scorul de 6-1, 6-3, de sportiva ucraineana Elina Svitolina, locul 20 WTA si cap de serie numarul 18, in primul tur al turneului de la Roland Garros.

Roland Garros 2016: Adrian Ungur si Simona Halep vor juca duminica

Simona Halep si Adrian Ungur vor juca duminica, in primul tur al turneului de Grand Slam de la Paris. Mai sunt calificate pe tabloul principal Irina Begu, Monica Niculescu, Alexandra Dulgheru si Sorana Cirstea.

Sorana Cirstea si Monica Niculescu debuteaza marti seara la Roland Garos

Organizatorii de la Roland Garros au stabilit programul zilei de marti al turneului de Grand Slam de la Paris, in care vor debuta alte doua romance, Monica Niculescu 35 WTA) si Sorana Cirstea 97 WTA) .

actualitate, 12:45