11:15

Poloneza Magdalena

Jaqueline Cristian a obtinut a treia sa victorie consecutiva la Madrid. Va juca in turul doi cu campioana din 2021 de la Roland Garros

Jucatoarea romana de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat in runda a doua a turneului WTA 1. 000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7. 965 de euro, miercuri, dupa ce a invins-o pe poloneza Magdalena Frech, cu 7-5, 6-2.

VIDEO Campioana de la US Open, victorie blitz si calificare in sferturi la Australian Open 2024

Coco Gauff a avut nevoie de doar 65 de minute pentru a se califica in sferturile Australian Open 2024, sportiva din SUA trecand fara emotii de poloneza Magdalena Frech.

VIDEO inca o favorita eliminata de la Australian Open 2024

Caroline Garcia, cap de serie numarul 16, a fost eliminata prematur de la Australian Open 2024, frantuzoaica fiind invinsa, scor 6-4, 7-62), de poloneza Magdalena Frech.

Sorana Cirstea, eliminata de la turneul WTA de la Birmingham. Jucatoarea noastra a pierdut la mare lupta

Sorana Cirstea locul 38 WTA) a fost invinsa de Magdalena Frech locul 72 WTA), 3-6, 7-6, 4-6, la turneul de la Birmingham. Poloneza se califica in sferturile de finala ale turneului din Marea Britanie, iar sportiva noastra pleaca acasa. Frech a scapat o injuratura la interviul acordat pe teren, dupa ce a eliminat-o pe Sorana Cirstea. A injurat fara sa-si dea seama .

Sorana Cirstea, eliminata in optimile de finala la WTA Birmingham de locul 72 mondial

Sorana Cirstea 38 WTA) a ratat prezenta in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Birmingham, dupa ce a fost invinsa de poloneza Magdalena Frech 72 WTA), scor 6-3, 61)-7, 6-4.

Simona Halep e in optimile de finala de la Wimbledon

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului de Mare Slem de la Wimbledon, sambata, dupa ce a invins-o pe poloneza Magdalena Frech cu 6-4, 6-1. Halep 30 ani, 18 WTA), cap de serie numarul 16, s-a impus in doar 66 de minute. Campioana la Londra in 2019, Simona .

Simona Halep, in optimi la Wimbledon 2022: A invins-o in doua seturi pe Magdalena Frech, scor 6-4, 6-1

Simona Halep 30 de ani, locul 18 WTA) a invins-o sambata pe poloneza Magdalena Frech 24 de ani, locul 92 WTA), scor 6-4, 6-1. Romanca s-a calificat in optimile turneului de la Wimbledon. Simona Halep, in optimile de la Wimbledon Simona va juca in optimi cu invingatoarea partidei dintre Paula Badosa si Petra Kvitova.

Simona Halep a trecut de Magdalena Frech in turul 3 la Wimbledon, cu 6-4, 6-1. A ajuns in optimile de finala

Simona Halep a trecut rapid si ca o adevarata campioana de poloneza Magdalena Frech, cu 6-4, 6-1, calificandu-se in optimile de finala de la Wimbledon.

Simona Halep, bucuroasa ca a ajuns in optimile de finala de la Wimbledon: Aici fiecare meci e dificil

A trecut fara prea mari probleme de poloneza Magdalena Frech, 6-4, 6-1, si acum asteapta sa vada cu cine se va duela in optimile de finala. Simo, bucuroasa pentru victorie!.

Simona Halep vs. Magdalena Frech in turul III de la Wimbledon. Cand se joaca meciul si cum arata duelul din punct de vedere statistic

Simona Halep s-a calificat in turul III de la Wimbledon pentru a sasea oara in cariera, iar sambata va evolua pe iarba britanica pentru un loc in optimile de finala. intre ea si turul IV sta poloneza Magdalena Frech, locul 92 mondial in tenisul feminin.

Ana Bogdan, in semifinale la turneul WTA 125 de la Paris - A invins in doua seturi o favorita

Ana Bogdan a obtinut vineri calificarea in semifinalele turneului de categorie WTA 125 de la Paris Trofeul Lagardere), dupa ce a trecut in doua seturi de poloneza Magdalena Frech 87 WTA).

Irina Begu, in ultima runda a calificarilor de la Madrid Open, dupa ce a invins-o pe Ekaterine Gorgodze

Irina Begu 62 WTA) a invins-o pe Ekaterine Gorgodze Georgia) in prima runda a calificarilor pentru tabloul principal de simplu al turneului WTA 1. 000 de la Madrid. Meciul a durat o ora si 33 de minute, scor 6-2, 6-4, potrivit ziare. com. Pentru un loc pe tabloul principal, sportiva se va lupta cu Kamila Rahimova locul 96 mondial), care a invins-o pe poloneza Magdalena Frech locul 88 mondial si cap de serie numarul 22). Irina Begu, in ultima runda a calificarilor de la Madrid .

Echipa cu care Polonia va aborda intalnirea cu Romania din barajul pentru turneul final al FedCup

Iga Swiatek, Magda Linette, Magdalena Frech, Alicja Rosolska si Maja Chwalinska sunt jucatoarele convocate de Dawid Celt, capitanul nejucator al Poloniei, pentru intalnirea cu Romania de pe 15-16 aprilie, din barajul pentru turneul final al Billie Jean King Cup fosta FedCup), informeaza Federatia Poloneza de Tenis.

Halep, evaluata de specialisti: Ce impresie a lasat dupa debutul ei la Australian Open

Simona Halep a facut o demonstratie de forta cu poloneza Magdalena Frech. Si a cules laudele specialistilor de la Eurosport, post care transmite Australian Open.

Halep, debut cu dreptul la Australian Open

Simona Halep s-a calificat in runda a doua a turneului Australian Open, primul Mare Slem al anului, dupa ce a invins-o pe poloneza Magdalena Frech cu 6-4, 6-3, astazi, la Melbourne. Halep 30 ani, 15 WTA) a obtinut victoria dupa o ora si 29 de minute in fata unei adversare care a jucat cu tenacitate.

Simona Halep a castigat primul meci de la Australian Open, dupa ce a invins-o pe Magdalena Frech in doua seturi

Simona Halep a castigat primul meci de la Australian Open 2022, dupa ce a invins-o pe poloneza Magdalena Frech in doua seturi.

Cu cine joaca si cine transmite la TV meciul Simonei Halep din primul tur de la Australian Open 2022

Simona Halep, cap de serie numarul 14, o va infrunta pe poloneza Magdalena Frech, in primul tur la Australian Open 2022. Meciul a fost programat de organizatori in a doua zi a competitiei, in noaptea .

Simona Halep si-a aflat adversara din primul tur la Australian Open

Simona Halep o va infrunta pe poloneza Magdalena Frech, locul 105 mondial, in primul tur la Australian Open. in ceea ce priveste evolutia ccelorlalte sportive din Romania, Sorana Cirstea, locul 38 WTA, va evolua in .

Australian Open 2022: Cu cine va juca Simona Halep in turul intai - Adversarele fetelor noastre

Simona Halep 15 WTA si favorita 14) va evolua cu poloneza Magdalena Frech, locul 105 mondial, in primul tur la Australian Open, conform tragerii la sorti de joi. Cum arata traseul virtual al Simonei Halep la Australian Open 2022.

Primele declaratii ale Simonei Halep, dupa victoria de la Praga. Ce a descoperit dupa acest meci

Dupa doua meciuri chinuite jucate in Praga, Simona Halep a inregistrat o victorie fulger, vineri, in sferturile de finala. Romanca a invins-o pe poloneza Magdalena Frech cu scorul 6-2, 6-0. Declaratiile Simonei Halep, dupa victoria din capitala Cehiei Simona Halep, numarul 2 mondial, a reusit performanta unei victorii rapide cu Magdalena Frech, in varsta de .

actualitate, 11:15