07:15

Popovici Clasat

David Popovici a terminat pe 4 la 200 m liber la Europenele in bazin scurt, desi se calificase in finala cu cel mai bun timp: Sunt foarte obosit

David Popovici s-a clasat pe locul 4 in finala probei de 200 m liber de la Campionatele Europene in bazin scurt, sambata, la Otopeni, desi intrase in ultimul act al probei cu cel mai bun timp. David Popovici, declaratii dupa finala de la 200 m liber .

CE de natatie in bazin scurt: David Popovici a ratat podiumul la 200 metri liber

Cronometrat cu timpul de 1:41. 52, David Popovici s-a clasat doar al patrulea in finala cursei de 200 de metri liber la Campionatul European de natatie in bazin scurt de la Otopeni.

David Popovici, dupa calificarea in finala de la 100 m liber: Nu am cum sa fac cel mai bun timp al meu de fiecare data

Sportivul roman David Popovici, clasat pe locul patru in finala probei de 200 m liber de la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni, a declarat la finalul cursei ca nu poate face de fiecare data cel mai bun timp al sau, fiind dezamagit.

David Popovici la un pas de podium la 200 m liber, la Europenele in bazin scurt

David Popovici s-a clasat, sambata, pe locul patru in proba de 200 m liber la Campionatul European de inot in bazin scurt, competitie gazduita de Otopeni.

David Popovici a pierdut in finala de 200 de metri, la Europenele de la Otopeni. Romanul, clasat pe locul 4

David Popovici a ratat podiumul, dupa ce s-a clasat pe locul 4 in finala de 200 de metri liber, la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni.

inot: David Popovici, clasat pe locul 4 la 200 m liber, la Europenele in bazin scurt de la Otopeni

Sportivul roman David Popovici s-a clasat doar pe locul patru in finala probei de 200 m liber, sambata seara, la Campionatele Europene de inot in bazin scurt 25 de metri) de la Otopeni.

David Popovici si echipa, locul 7 in finala probei de stafeta 4x50 m liber masculin, la Campionatul European de inot de la Otopeni

Romania, cu David Popovici in echipa, s-a clasat pe locul sapte in finala probei de stafeta 4x50 m liber masculin, in prima zi a Campionatului European de inot in bazin scurt pentru seniori.

Obiectivul lui David Popovici dupa ce a terminat pe locul 7 cu stafeta Romaniei la CE inot in bazin scurt

Romania s-a clasat pe locul 7 in finala probei de stafeta 4x50 m liber, iar David Popovici a afirmat ca tricolorii vor incerca sa se revanseze in probele individuale ale Campionatelor Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni.

CE inot in bazin scurt: David Popovici, locul 7 cu stafeta Romaniei la 4x50 m liber

Romania s-a clasat pe locul 7 in finala probei de stafeta 4x50 metri liber, la Campionatele Europene de inot in bazin scurt de la Otopeni.

David Popovici, mesaj de mare campion: E cea mai buna ocazie pentru mine acum sa le transmit tinerilor si copiilor ca nu exista magie, exista doar antrenament si efort constant pentru a-ti atinge telul

David Popovici a transmis un mesaj-manifest, duminica seara, pe Facebook, dupa Campionatul Mondial de Natatie de la Fukoka, si le-a spus tinerilor si copiilor care il urmaresc ca nu exista magie, ci exista doar antrenament si efort constant pentru a-ti atinge telul. Fenomenalul inotator roman a avut un Campionat Mondial sub asteptari, in care s-a clasat pe 4 in proba de 200 m liber, respectiv pe 6 in cea de 100 de m liber. Popovici dominase ambele probe in 2022, cand cucerea atat aurul european, cat si pe cel mondial.

GSP: Gestul facut de jurnalistii japonezi atunci cand David Popovici a discutat cu cei veniti din Romania

David Popovici si-a incheiat joi evolutia la Campionatele Mondiale din Japonia, a doua sa participare la o astfel de intrecere de seniori, unde s-a clasat pe locul 4 la 200 de metri si pe 6 la 100 de metri liber.

David Popovici, prima reactie dupa ce a pierdut finala probei de 100 de metri liber, la Campionatele Mondiale de la Fukuoka: Nu este sfarsitul lumii

David Popovici a facut primele declaratii dupa ce s-a clasat pe locul sase in proba de 100 de metri liber, de la Campionatul Mondial de Natatie de la Fukuoka.

David Popovici a ocupat locul 6 in finala probei de 100 m liber din cadrul Campionatelor Mondiale 2023 de natatie de la Fukuoka

David Popovici s-a clasat pe locul 6 in finala probei de 100 m liber, disputata joi, 27 iulie, in cadrul Campionatelor Mondiale 2023 de natatie de la Fukuoka. Campionul mondial en titre de anul trecut s-a intrecut in bazin pentru a-si pastra titlul, insa nu a prins podiumul, potrivit a1. ro. Sportivul roman a inotat pe .

David Popovici a ratat aurul mondial si la 100 m liber. A doua finala in afara podiumului pentru fenomenalul inotator roman

David Popovici, campionul mondial al probei la startul turneului, s-a clasat pe pozitia a 6-a in finala de la 100 m liber, joi, in cadrul Campionatului Mondial de Natatie de la Fukuoka. Este a doua finala pe care o termina in afara podiumului, dupa cea de marti de la 200 m liber.

David Popovici, o noua cursa ratata la Campionatele Mondiale de Natatie. Doar locul sase in cursa de 100 metri

David Popovici a luat startul in proba regina a natatiei, 100 metri liber, la Campionatele Mondiale de Natatie de la Fukuoka. inotatorul roman detine recordul mondial al cursei, dar nu a resit sa urce pe podium. El s-a clasat abia pe locul sase. David Popovici, pe locul sase la 10o metri liber UPDATE, ora 14.

Constantin Popovici si Catalin Petru Preda, medaliati cu aur si argint la sarituri in apa de la mare inaltime

Sportivii romani Constantin Popovici si Catalin Petru Preda au cucerit primele medalii, aur si argint, pentru delegatia Romaniei la Campionatele Mondiale 2023 de natatie de la Fukuoka Japonia), dupa ce s-au clasat joi pe primele doua locuri in concursul de sarituri in apa de la mare inaltime 27 m).

Vlad Stancu ii este alaturi lui David Popovici si i-a transmis un mesaj de sustinere: Sa-i manance! Este un sportiv extraordinar

Campionul mondial en-titre la aceasta proba, David Popovici, s-a calificat in finala la 100 m liber, miercuri, 26 iulie, in cadrul Campionatului Mondial de Natatie de la Fukuoka. David Popovici s-a clasat pe locul al 2-lea in prima semifinala a probei, avand un timp de 47,66 secunde. Sportivul roman va concura in finala acestei probe, joi, de la ora 14:21.

David Popovici, mesaj matur dupa finala de la 200 m liber: Oricine care a facut vreodata sport stie ca nu ai cum sa castigi intotdeauna si, atunci cand cand nu castigi, ai ceva de invatat mult mai valoros

David Popovici s-a clasat pe locul 4 in finala probei de 200 m liber din cadrul Campionatului Mondial de Natatie de la Fukuoka, iar la capatul cursei de marti a transmis un mesaj extrem de matur. Ce a declarat David Popovici dupa finala de 200 m liber de la Fukuoka .

Prima reactie a lui David Popovici dupa ce a ratat podiumul la 200 de metri liber: Uneori castigi, uneori iei locul patru

David Popovici s-a clasat al patrulea in finala probei de 200 m liber, in cadrul Campionatelor Mondiale 2023 de Natatie de la Fukuoka Japonia).

David Popovici a pierdut finala mondiala la 200 m liber. Romanul a dominat trei sferturi din cursa, dar a ratat podiumul

David Popovici s-a clasat pe pozitia a 4-a in finala probei de 200 m liber, marti, la Campionatul Mondial de Natatie de la Fukuoka, cu toate ca era primul dupa trei sferturi din cursa. David Popovici, pe locul 4 in finala mondiala la 200 m liber .

actualitate, 07:15