08:01

Remiza alba in derbiul dintre Atletico Madrid si Real Madrid, din sferturile Ligii Campionilor

Atletico Madrid si Real Madrid au incheiat la egalitate, scor 0-0, partida contand pentru prima mansa a sferturilor Ligii Campionilor. Portarul lui Atletico, slovenul Jan Oblak, a avut 6 parade de exceptie in prima repriza, singura de altfel in care s-a jucat fotbal pe Vicente Calderon. continuă pe Online Sport

Avancronica Champions League: Atletico Madrid-Real Madrid si Juventus-Monaco

Faza sferturilor de finala din Champions League debuteaza, marti seara, cu doua dueluri de foc, dintre care, de departe, capul de afis, este derby-ul Madridului dintre Atletico si Real. Cele doua meciuri sunt live text pe onlinesport. ro de la ora 21:45.

Champions League: Atletico Madrid - Real Madrid, meciul spectacol al zilei

Dupa ce in campionat Atletico a reusit doua victorii in acest sezon, Realul vrea sa se razbune in Champions League, competitie unde cele doua mari rivale se vor duela in sferturi. Mansa tur se va disputa pe Vicente Calderon. In cealalta partida a serii de Champions League, se vor intalni Juventus si AS Monaco.

actualitate, 08:01