17:30

Romania - Muntenegru 20-23. Infrangere, dar mergem mai departe

Echipa natioanala de handbal a Romaniei a intalnit, vineri sara, la Vrsec, vicecampioana olimpica Muntenegru. Sustinute de peste 1500 de romani din tribune, fetele lui Tadici au facut o prima repriza buna conducand in permanenta chiar si la 3 goluri diferenta 7-4 sau 9-6). La pauza am intrat insa cu un avantaj minim 10-9. Repriza secunda nu a avut istoric. Muntenegrencele, conduse magistral de Bulatovic, au revenit si au castigat fara emotii. Romania merge insa mai departe avand 4 puncte. continuă pe Hotnews

Final: Romania - Muntenegru 20-23. Infrangere, dar mergem mai departe

Azi LIVE Romania - Muntenegru (21:15)

Onlinesport. ro transmite, vineri seara, meciul Romania - Muntenegru din Grupa D a Campionatului European de handbal feminin. Romania a remizat cu Rusia, scor 21-21, si a invins Islanda, scor 22-19. inaintea meciului cu Muntenegru echipa pregatita de Gheorghe Tadici este sigura de calificarea in faza principala a grupelor.

Avancronica meciului Romania - Muntenegru (LIVE pe Onlinesport.ro de la 21:15)

Pentru Katarina Bulatovic si Marija Jovanovic, cele doua jucatoare de baza ale nationalei statului Muntenegru, meciul cu Romania programat vineri seara este unul special.

Handbal: Romania-Muntenegru, scor 20-23, in ultimul meci din grupa D, la CE din Serbia

Nationala de handbal feminin a Romaniei a fost invinsa vineri, la Vrset, cu scorul de 23-20 9-10), de reprezentativa Muntenegrului, in ultimul meci din grupa D a Campionatului European din Serbia.

Repriza secunda: Romania - Muntenegru 17-19. Peste o mie de romani in tribune

Fetele lui Gheorghe Tadici intalnesc in aceasta seara la Varsec echipa Muntenegrului, una dintre cele mai puternice echipe ale lumii siaflata printre favorite la castigarea titlului european. Nationala noastra a condus aproape in permanenta pe toata durata reprizei avand chiar si trei goluri diferenta 7-4 sau 9-6) si a incheiat repriza in avantaj minim 10-9. Muntenegrencele conduse magistral de Bultaovici au revenit si au preluat conducerea. min 50: Bulatovici inscrie de doua ori la rand 17-19min 48: Gol Meirosu si Romania inscrie de doua ori in inferioritate numerica 16-17min 47: Talida Tolnai apara o lovitura de la 7 m min 46: Gol Romania in inferioritate numerica 15-16.

O vasluianca de 23 de ani, cea mai tanara femeie sef de post de Politie din Romania

O vasluianca in varsta de 23 de ani a devenit, in urma sustinerii unui concurs, cea mai tanara femeie sef de post de Politie din Romania, scrie Mediafax. Tanara a castigat aceasta functie la mai.

actualitate, 17:30