20:45

Romania pierde cu Norvegia la Campionatul Mondial de handbal feminin

Romania a revenit in competitie la Campionatul Mondial dupa o zi de pauza si mai ales dupa usturatoarea infrangere cu Spania, scor 26-18. Tricolorele au intalnit Norvegia, campioana europeana si olimpica in exercitiu si au pierdut dupa un meci in care Norvegia a condus in permanenta. continuă pe Online Sport

LIVE Romania-Spania la Campionatul Mondial de handbal feminin (19:15)

Nationala Romaniei sustine marti seara de la 19:15 primul test adevarat la Campionatul Mondial de handbal feminin din Danemarca.

LIVE Romania-Kazahstan la Campionatul Mondial de handbal feminin

Urmariti in aceasta pagina, luni de la ora 17:00, meciul Romania-Kazahstan, a doua partida sustinuta de handbalistele tricolore in Grupa D la Campionatul Mondial de handbal din Danemarca.

LIVE Romania-Kazahstan la Campionatul Mondial de handbal feminin (17:00)

Romania, dus rece in fata Spaniei la Campionatul Mondial de handbal feminin

Nationala Romaniei a sustinutmarti seara de la 19:15 primul test adevarat la Campionatul Mondial de handbal feminin din Danemarca. Vedeti mai jos desfasurarea meciului cu Spania.

Romania obtine a doua victorie la Campionatul Mondial de handbal feminin

Ati urmarit in aceasta pagina, luni de la ora 17:00, meciul Romania-Kazahstan, a doua partida sustinuta de handbalistele tricolore in Grupa D la Campionatul Mondial de handbal din Danemarca. O victorie categorica obtinuta de formatia noastra, dar nu fara emotii dupa ce in debutul meciului Kazahstan a condus in doua randuri cu doua goluri diferenta.

LIVE Romania-Norvegia la Campionatul Mondial de handbal feminin

Romania revine in competitie la Campionatul Mondial dupa o zi de pauza si mai ales dupa usturatoarea infrangere cu Spania, scor 26-18.

LIVE Romania-Norvegia la Campionatul Mondial de handbal feminin (21:30)

Adevarul Live: Ne-am dezumflat repede. Ce perspective are nationala de handbal feminin dupa esecul cu Spania

De la ora 14. 00, redactorii departamentului Sport vor analiza parcursul de pana acum al fetelor la Campionatul Mondial si vor evalua sansele tricolorelor de a obtine calificarea la Jocurile Olimpice din 2016.

CM Handbal (f): Romania - Kazakhstan 36-20/ Greul acum incepe

Dupa doua victorii fara emotii cu Puerto Rico si Kazakhstan, pentru Romania de-abia acum incepe cu adevarat Campionatul Mondial de handbal feminin, tricolorele urmand sa dea piept, in ordine, cu Spania, Norvegia si Rusia. Tricolorele au inceput ezitant partida cu Kazakhstan, dar si-au revenit pe parcurs, reducand numarul greselilor. Victoria la 16 goluri diferenta 36-20) nu trebuie sa ne entuziasmeze prea mult, lucrurile urmand sa stea cu totul altfel in urmatoarele dispute.

CM Handbal (f): Romania - Norvegia 22-26/ Departe de elita

Romania a inregistrat a doua infrangere consecutiva la Campionatul Mondial de handbal feminin, tricolorele fiind depasite de Norvegia 26-22), mult mai clar decat o arata scorul. Jocul fetelor noastre a fost previzil, presarat cu multe erori, iar viteza nordicelor a fost una superioara.

actualitate, 20:45