20:30

Simona Halep, elogiata de presa internationala dupa meciul cu Svitolina: France Info - Miracolul Halep

Jucatoarea Simona Halep a fost elogiata de presa internationala dupa meciul cu Elina Svitolina, din sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, Mundo Deportivo notand ca romanca a avut o revenire uriasa, iar France Info metionand Miracolul Halep, noteaza News. ro. continuă pe Hotnews

Ieseanul Florin Morariu, laudat in presa internationala, dupa ce l-a lovit pe unul din atacatori. Romanul se teme pentru viata sa: As dori sa mi se ofere putina protectie

Ieseanul Florin Morariu este descris, de presa internationala, drept un erou, dupa ce l/a lovit cu o lada de paine si cu un facalet pe unul dintre atacatorii din Londra, inainte de a oferi adapost in brutaria in care lucra la 20 de oameni ingroziti de ce se intampla pe strazi.

Roland Garros: Simona Halep vs Elina Svitolina 3-6, 7-6 (6), 6-0/ Greu de ucis, varianta romaneasca - Simona Halep, in semifinale la Paris

Cadere, frustrare, mingi moi, retururi scurte, racheta aruncata: Simona Halep a fost impinsa de Elina Svitolina pe marginea prapastiei. Nu a fost suficient sa revina incredibil in setul al doilea pana la 6-5 in favoarea ei, pentru ca s-a trezit in fata ochilor cu o minge de meci in tiebreak. Cu strigate de lupta scoase parca din filmele cu tenta istorica, Simona a supravietuit, a impins meciul in decisiv, iar acolo nu i-a mai dat nicio sansa Elinei 6-0). Halep este in semifinale la Roland Garros fara sa fie nevoie de o aprobare a TAS-ului in acest sens. Karolina Pliskova este muntele pe care Simona trebuie sa il escaladeze in drumul spre finala Grand Slam-ului parizian. Se actualizeaza.

Simona Halep: Nu mi-am dat seama ca Elina Svitolina a avut minge de meci

Simona Halep a declarat, dupa ce a intors soarta unei partide ce parea pierduta, cu Elina Svitolina, in sferturile de finala de la Roland Garros, ca nu si-a dat seama ca adversara ei a avut o minge de meci. Romanca a recunoscut ca nu a jucat foarte bine miercuri, dar a precizat ca lucrul cel mai important a fost ca nu a renuntat la lupta.

Este o pretendenta foarte serioasa la victorie in acest an. Simona Halep, laudata de presa franceza dupa calificarea in sferturi. Ce scrie LEquipe despre triumful romancei

Victoria categorica a Simonei Halep contra Carlei Suarez Navarro, luni, in optimile turneului de la Roland Garros a fost laudata de jurnalistii de la L'Equipe. Cotidianul francez scrie ca romanca.

E iN SEMIFINALE !!! Revenire spectaculoasa pentru Simona Halep la Roland Garros: A intors meciul din sferturi cu Svitolina, castigand 3-6 7-6 6-0

Meci incredibil in sferturile de finala de la Roland Garros!Simona Halep a castigat3-67-6 6-0cu numarul 6 mondial Elina Svitolina dupa o revenire spectaculoasa de la 3-6 1-5.

ELINA SVITOLINA-SIMONA HALEP LIVE VIDEO STREAM. Meci extrem de greu pentru Halep in ELINA SVITOLINA-SIMONA HALEP LIVE VIDEO STREAM

ELINA SVITOLINA-SIMONA HALEP LIVE VIDEO STREAM Jucatoarea romana de tenis Simona Halep a afirmat ca meciul cu Carla Suarez Navarro, castigat, luni, cu 6-1, 6-1, in optimile turneului de la Roland.

LIVE Roland Garros: Simona Halep cu Elina Svitolina in sferturi. Meciul ajunge in decisiv!

Simona Halep si Elina Svitolina se infrunta, miercuri dupa-amiaza dupa ora 15:00, pentru un loc in semifinalele turneului de la Roland Garros.

SIMONA HALEP-ELINA SVITOLINA LIVE TEXT. Scor naucitor pe teren

In sferturi, Simona Halep, numarul patru mondial, o va infrunta pe ucraineanca Elina Svitolina 6 WTA), care a dispus in trei seturi de croata Petra Martic, cu cu 4-6, 6-3, 7-5. Meciul ar urma sa.

SIMONA HALEP-ELINA SVITOLINA LIVE TEXT. Halep revine in ultima secunda

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep a afirmat ca meciul cu Carla Suarez Navarro, castigat, luni, cu 6-1, 6-1, in optimile turneului de la Roland Garros, a fost cel mai bun al sau in.

actualitate, 20:30