19:00

Simona Halep a fost eliminata in optimile de finala ale US Open.

Jucatoarea de tenis Simona Halep, cap de serie numarul 21 si locul 19 WTA, a ratat, luni, calificarea in sferturile de finala ale US Open, ultimul turneu de Grand Slam al anului, informeaza site-ul oficial al competitiei. Halep a fost invinsa, in faza optimilor de finala, cu scorul de 6-2, 7-6 7/3), dupa o ora si 29 de minute, de Flavia Pennetta Italia), pozitia 83 in ierahia mondiala. Meciul a fost intrupt din cauza ploii in setul al doilea, chiar cand romanca avea minge de set scor 2-6, . continuă pe România Liberă

Tenismena Simona Halep a fost eliminata in optimile de finala ale US Open

Jucatoarea de tenis Simona Halep, cap de serie numarul 21 si locul 19 WTA, a ratat, luni, calificarea in sferturile de finala ale US Open, ultimul turneu de Grand Slam al anului. Halep a fost invinsa, in faza op.

actualitate, 19:00