16:30

Simona Halep, urcare spectaculoasa in ierarhia WTA. Ce se intampla cu Sorana Cirstea

Playtech Playtech,

Simona Halep, urcare spectaculoasa in ierarhia WTA. Fostul lider mondial a reusit sa castige cel de-al 23-lea titlu WTA. Romanca a spulberat-o cu 6-2, 6-3, pe rusoaica Veronika Kudermetova, scor 6-2, 6-3, in finala Melbourne Summer Set 1. Simona Halep s-a apropiat, dupa aceasta victorie, de obiectivul pe care si l-a fixat pentru 2022, de . continuă pe Playtech

Simona Halep, urcare in clasamentul WTA dupa calificarea in finala turneului de la Melbourne

Simona Halep s-a calificat in finala WTA Melbourne Summer Set 1 dupa o victorie fara emotii cu chinezoaica Qinwen Zheng 126 WTA, venita din calificari). Succesul ii asigura sportivei noastre o urcare de cateva pozitii in clasamentul mondial.

VIDEO Simona Halep, in finala la WTA Melbourne - Victorie categorica cu Qinwen Zheng

Simona Halep a doua favorita a competitiei) a avut o evolutie convingatoare in fata chinezoaicei Qinwen Zheng 126 WTA, venita din calificari), sportiva noastra regasindu-si increderea si fiind mult mai inspirata de la serviciu 6-3, 6-2, dupa o ora si 24 de minute de joc). Halep a inceput perfect anul 2022 si s-a calificat in finala la Melbourne Summer Set 1 WTA 250): va lupta pentru trofeu cu rusoaica Veronika Kudermetova.

Cand joaca Simona Halep in semifinalele de la WTA Melbourne

Organizatorii turneelor Melbourne WTA 250) au facut public programul zilei de sambata, una in care va avea loc si duelul din semifinale dintre Simona Halep si Qinwen Zheng Summer Set 1).

Urcari in clasamentul WTA pentru Simona Halep si Sorana Cirstea - Modificari in TOP 10 mondial

Castigatoare a turneului Melbourne Summer Set 1, Simona Halep a inregistrat o urcare de cinci locuri in clasamentul WTA. Modificari importante au avut loc si in TOP 10.

Simona Halep, o noua investitie de proportii pe litoral. Ce a decis sa faca langa Constanta

Simona Halep a inceput noul an in forta, astfel ca in afara de primul turneu WTA castigat in 2022, ea o sa inceapa in acest an lucrarile la un hotel din Navodari. Simona Halep, o noua investitie de proportii pe litoral Simona Halep se pregateste de o noua investitie importanta, pe care o va realiza .

Simona Halep, relaxare la Melbourne. Ce a facut fostul lider mondial dupa ce a castigat turneul australian

Simona Halep, relaxare la Melbourne. Fostul lider mondial a reusit sa castige cel de-al 23-lea trofeu WTA din cariera sa. Jucatoarea din Constanta s-a impus, duminica, in finala Melbourne Summer Set 1 in fata rusoaicei Veronika Kudermetova, scor 6-2, 6-3. Simona Halep a decis sa nu mai participe si la turneul de la Sydney, asa .

Dupa Simona Halep, o alta absenta de marca de la WTA Sydney

Locul 9 in ierarhia mondiala si favorita 6 a intrecerii, Iga Swiatek a anuntat ca nu va mai lua parte la turneul WTA 500 de la Sydney de saptamana viitoare.

Cu cine va juca Simona Halep in semifinalele de la Melbourne Summer Set 1

Simona Halep s-a calificat in semifinalele de la Melbourne Summer Set 1, dupa o victorie spectaculoasa in fata jucatoarei Viktorija Golubic 43 WTA) cu scorul de 6-2, 5-7, 6-4. in semifinalele din Australia, Simona Halep .

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa o lupta de peste doua ore cu Viktorija Golubic

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa ce a invins-o pe Viktorija Golubic cu 6-2, 5-7, 6-4. Simona Halep 20 WTA) a obtinut o victorie spectaculoasa in fata adversarei Viktorija .

VIDEO Simona Halep, campioana la WTA Melbourne: Al 23-lea titlu din cariera

Simona Halep a castigat primul titlul WTA pe taram australian sub privirile fostului sau antrenor, Darren Cahill, sportiva noastra cucerind trofeul la Melbourne Summer Set 1. Finala cu Veronika Kudermetova s-a incheiat in doua seturi, scor 6-2, 6-3, dupa o ora si 14 minute. Este titlul 23 din cariera fostei lidere a ierarhiei mondiale. Discursul Simonei Halep dupa titlul castigat la WTA Melbourne - Mesajul transmis lui Darren Cahill .