07:30

SIMONA HALEP - VICTORIA AZARENKA LIVE de la Wimbledon. ONLINE STREAM EUROSPORT - VIDEO

SIMONA HALEP - VICTORIA AZARENKA LIVE de la Wimbledon. Simona Halep joaca azi cu Victoria Azarenka pentru un loc in sferturile de finala la Wimbledon. Halep 25 ani, a doua. continuă pe Antena3

Simona Halep la o victorie de prima pozitie in clasamentul WTA

Simona Halep la o victorie de prima pozitie in clasamentul WTA. Calificare fara emotii in sferturi la Wimbledon

SIMONA HALEP - SHUAI PENG LIVE la WIMBLEDON. ONLINE STREAM EUROSPORT - VIDEO

SIMONA HALEP - SHUAI PENG LIVE la WIMBLEDON. Simona Halep joaca azi cu chinezoaica Shuai Peng in turul 3 la Wimbledon. Meciul este transmis LIVE VIDEO de Eurosport 2 si ONLINE STREAM pe Eurosport player.

Wimbledon: Simona Halep vs Victoria Azarenka 7-6(3), 6-2/ Simona este in sferturi - Duel cu Johanna Konta

Revenita de doar cateva saptamani in circuit dupa ce a nascut, Victoria Azarenka 683 WTA) ramane o adversara periculoasa, o sportiva cu multa experienta si cu doua titluri de Grand Slam in palmares. De cealalta parte, Simona Halep cap de serie numarul doi) are de partea ei continuitatea. Meciul de pe terenul 2 din optimi) va fi in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro. Se actualizeaza.

Revenita de doar cateva saptamani in circuit dupa ce a nascut, Victoria Azarenka 683 WTA) nu a avut armele necesare pentru a o elimina pe Simona Halep, una din cele mai constante jucatoare din circuit in actualul sezon. Dupa un prim set echilibrat, decis in tiebreak 7-3), Simo nu i-a mai dat sperante adversarei in cel de-al doilea castigat cu 6-2, dupa ce a avut la un moment dat 5-0). Pentru un loc in semifinale cea mai buna performanta a Simonei la All England Club), Halep se va duela cu Johanna Konta, favorita gazdelor.

Wimbledon: Simona Halep vs Victoria Azarenka 7-6(3), 6-2/ Simona, in sferturi la All England Club - Duel cu Johanna Konta (marti, in jurul orei 17)

Wimbledon: Simona Halep vs Victoria Azarenka se va disputa luni, in jurul orei 15:30

Organizatorii de la Wimbledon au anuntat programul zilei de luni duminica este zi de pauza), iar disputa dintre Simona Halep si Victoria Azarenka din optimi) va avea loc in jurul orei 15:30. Meciul va fi in direct pe Eurosport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Victoria Azarenka (dupa ora 16:15)/ Ostapenko in sferturi, Svitolina eliminata

LIVE Text Simona Halep vs Victoria Azarenka 4-5

SORANA CiRSTEA - GARBINE MUGURUZA LIVE la Wimbledon. ONLINE STREAM EUROSPORT - VIDEO

SORANA CiRSTEA - GARBINE MUGURUZA LIVE la Wimbledon. Sorana Cirstea o va intalni in runda a treia a turneului pe iarba de la Wimbledon, pe Garbine Muguruza. Partida este LIVE VIDEO pe EUROSPORT si ONLINE STREAM pe Eurosport Player.

actualitate, 07:30