01:05

Sorana Cirstea, in sferturi la Grampians Trophy - Victorie mare cu Belinda Bencic

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile de finala ale turneului Grampians Trophy WTA 500), dotat cu premii totale de 235. 820 dolari, dupa ce a invins-o pe elvetianca Belinda Bencic, a doua favorita, cu 7-5, 6-2, vineri, la Melbourne. continuă pe Hotnews

Sorana Cirstea a eliminat-o pe Belinda Bencic si continua in turneul celor mai carantinate jucatoare din Australia

Surpriza furnizata de Sorana Cirstea in optimile turneului Grampians Trophy.

Carantina i-a priit! Sorana Cirstea a eliminat-o si pe principala favorita de laGrampians Trophy

Vineri este o zi plina pentru romanii angrenati in turneele premergatoare primului Grand Slam al anului, iar Sorana Cirstea a inaugurat-o cu o victorie de zile mari,.

Sorana Cirstea a invins-o pe Oksana Kalasnikova si s-a calificat in optimi la Grampians Trophy de la Melbourne

Mierucri, Sorana Cirstea, locul 72 WTA, a invins-o pe Oksana Kalasnikova cu scorul de 6-1, 6-1. Romanca s-a impus dupa un meci de 48 de minute. Sorana Cirstea se afla pe panoul WTA de simplu al Turneului.