17:30

Steaua se intoarce cu 3 puncte din frigul de la Botosani

Steaua a invins Botosaniul, scor 2-0, cu ajutorul dublei semnate de Andrei Prepelita, aflat la primele reusite din acest sezon. Totodata prima dubla pe care o inregistreaza Prepe de cand evolueaza in Liga 1. Lucian Sanmartean a oferit prima pasa decisiva intr-un meci in care s-a jucat fotbal doar o repriza. Sanmartean a mai pus o minge pe fruntea lui Papp, in finalul primei parti, insa fundasul campioanei nu a vrut sa se puna rau cu sefii Botosaniului, care l-au premiat inainte de lovitura de incepere, iar tabela a inghetat pana spre final, cand Prepelita nu a ratat ocazia de a rezolva meciul printr-un sut imparabil la coltul lung. Tanase si Keseru au parasit terenul accidentati, Rusescu a primit 10 minute din partea lui Gilca, insa fara a avea realizari notabile. In urma acestui rezultat, Steaua se distanteaza la 7 puncte de CFR Cluj, respectiv 10 puncte de echipa clasata pe locul 3, Petrolul Ploiesti. continuă pe Online Sport

actualitate, 17:30