01:05

Steaua merge mai departe in Cupa Romaniei, dupa 2-0 cu Otelul

Otelul lipseste si de aceasta data de la ora de germana predata de Ewald Lienen, fara victorie de la venirea sa la Galati, pierzand in fata echipei campioane, Steaua, scor 2-0, dupa golurile inscrise de Federico Piovaccari si Tarnovan. Astfel, ros-albastrii completeaza tabloul echipelor calificate in semifinalele Cupei Romaniei, acolo unde se mai afla Astra, Petrolul si Dinamo. continuă pe Online Sport

Cupa Romaniei, sferturi de finala: Petrolul-FC Vaslui, astazi, ora 19:00. Ciobotariu: Cupa e un obiectiv

FC Vaslui spera sa faca o supriza frumoasa pe terenul Petrolului, tinand cont de atmosfera infernala ce o asteapta acolo, si sa se califice mai departe in semifinalele Cupei Romaniei.

Cristi Pustai despre eliminarea echipei Pandurii de catre Dinamo, din Cupa Romaniei: Am avut o viteza in minus

Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a invins miercuri Pandurii Targu- Jiu, cu 1-0, intr-un meci disputat pe teren propriu. Gruparea antrenata de Flavius Stoican a avut nevoie de un singur gol pentru a-si asigura victoria, acesta fiind reusit de Dragos Grigore 59 penalti) si in urma unui arbitraj discutabil, practicat de Alexandru Tudor.

Cupa Romaniei: Steaua - Otelul 2-0/ Campioana s-a calificat in semifinale

Steaua este ultima echipa calificata in semifinalele Cupei Romaniei la fotbal, echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf trecand, scor 2-0, de Otelul, pe Ghencea. Golurile invingatorilor au fost marcate de Pivoccari 46') si Tarnovan 84').

Petrolul s-a calificat in penultimul act al Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins, scor 4-2, pe FC Vaslui. Ploiestenii au fost condusi cu 2-1 pana in minutul 93, atunci cand Hoban a trimis meciul in prelungiri.

Petrolul s-a calificat in penultimul act al Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins, scor 4-2, pe FC Vaslui. Ploiestenii au fost condusi cu 2-1 pana in minutul 93, atunci cand Hoban a trimis meciul in prelungiri. In celalalt meci al zilei, Dinamo Bucuresti a trecut cu 1-0 de Pandurii Targu Jiu si este a treia echipa calificata in semifinale.

VIDEO UPDATE Cupa Romaniei: Petrolul s-a calificat in semifinale dupa un meci dramatic cu FC Vaslui (4-2 dupa prelungiri)/ Dinamo-Pandurii 1-0

Steaua s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce a invins Otelul Galati cu scorul de 2-0

Steaua s-a calificat, joi seara, in semifinalele Cupei Romaniei Timisoreana, dupa ce a invins, pe teren propriu, formatia Otelul Galati scu scorul de 2-0, relateaza Mediafax. Golurile au fost marcate de.

Cupa Romaniei: Dinamo, Astra Giurgiu si Petrolul Ploiesti s-au calificat in semifinale

Echipa Dinamo Bucuresti s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei - Timisoreana, dupa ce a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formatia Pandurii Targu Jiu, in sferturile de finala ale .

Cupa Romaniei: Programul meciurilor din sferturile de finala

Viitorul - Astra Giurgiu marti, 3 decembrie) va fi primul meci care se va desfasura din sferturile Cupei Romaniei la fotbal. Partidele se vor juca intr-o singura mansa. Intra in material pentru a vedea programul complet al disputelor plus transmisiile tv).