05:15

VIDEO UPDATE Cupa Romaniei: Petrolul s-a calificat in semifinale dupa un meci dramatic cu FC Vaslui (4-2 dupa prelungiri)/ Dinamo-Pandurii 1-0

Petrolul s-a calificat in penultimul act al Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins, scor 4-2, pe FC Vaslui. Ploiestenii au fost condusi cu 2-1 pana in minutul 93, atunci cand Hoban a trimis meciul in prelungiri. In celalalt meci al zilei, Dinamo Bucuresti a trecut cu 1-0 de Pandurii Targu Jiu si este a treia echipa calificata in semifinale. continuă pe Hotnews

Petrolul s-a calificat in penultimul act al Cupei Romaniei la fotbal, dupa ce a invins, scor 4-2, pe FC Vaslui. Ploiestenii au fost condusi cu 2-1 pana in minutul 93, atunci cand Hoban a trimis meciul in prelungiri.

Petrolul se impune in prelungiri in fata Vasluiului

In inferioritate numerica inca din minutul 1, cu Liviu Antal pe post element de butaforie, Vasluiul fost foarte aproape de a merge in semifinale, scor 4-2 d. p. 2-2), doar inspiratia de ultim moment a lui Ovidiu Hoban, desemnat mijlocasul anului in Romania, facand ca Petrolul sa ramana in cursa pentru pastrarea Cupei Romaniei la Ploiesti. Piotr Celeban i-a adus in avantaj de fiecare data pe moldoveni, Hoban a egalat in ultimele secvente, iar Geraldo Alves si Romario Pires, cu un eurogol, au facut diferenta in prelungiri.

Cupa Romaniei, sferturi de finala: Petrolul-FC Vaslui, astazi, ora 19:00. Ciobotariu: Cupa e un obiectiv

FC Vaslui spera sa faca o supriza frumoasa pe terenul Petrolului, tinand cont de atmosfera infernala ce o asteapta acolo, si sa se califice mai departe in semifinalele Cupei Romaniei.

Cupa Romaniei: Programul meciurilor din sferturile de finala

Viitorul - Astra Giurgiu marti, 3 decembrie) va fi primul meci care se va desfasura din sferturile Cupei Romaniei la fotbal. Partidele se vor juca intr-o singura mansa. Intra in material pentru a vedea programul complet al disputelor plus transmisiile tv).

actualitate, 05:15