01:05

Tur Cincinnati

Sorana Cirstea, debut in forta la Cincinnati. Begu si Rublev eliminati. Alcaraz avanseaza dupa trei seturi

Sorana Cirstea a reusit o victorie de zile mari la Cincinnati, marti noapte,in primul tur al turneului american. Cealalta romanca, Irina Begu, a fost eliminata.

Novak Djokovic, invins in doar 66 de minute la ATP Cincinnati

Revenit in SUA dupa o absenta de doi ani, Novak Djokovic a fost invins in doar 66 de minute in primul tur al probei de dublu din cadrul turneului Masters de la Cincinnati.

VIDEO WTA Cincinnati: Detinatoarea trofeului si campioana olimpica, eliminate in primul tur

Caroline Garcia nu se regaseste in acest sezon, iar frantuzoaica a fost eliminata in runda inaugurala si la Cincinnati, turneu de categorie WTA 1000 pe care l-a castigat anul trecut.

VIDEO ATP Cincinnati: Trei favoriti au fost eliminati - Calificare cu emotii pentru liderul mondial

Ziua de marti nu a fost deloc una usoara pentru favoritii turneului de la Cincinnati: trei dintre acestia parasind competitia de categorie Masters 1000, in timp ce Carlos Alcaraz a avut nevoie de trei seturi pentru a trece de ocupantul locului 55 mondial.

Sorana Cirstea s-a calificat in turul doi de la Cincinnati cu o victorie categorica

Sorana Cirstea a avut nevoie de mai putin de o ora pentru a o invinge in primul tur al turneului de tenis de la Cincinnati pe rusoaica Ekaterina Alexandrova 21 WTA), cu un categoric 6-0, 6-2, in doar 58 de minute.

Irina Begu, eliminata in primul tur la Cincinnati

Jucatoarea de tenis Irina Begu, locul 39 mondial,a fost eliminata, marti, in primul tur la Cincinnati, turneu de aproape 2. 000 de milioane de dolari.

Irina Begu, sfarsit de drum la Cincinnati dupa un singur tur - A pierdut cu locul 35 WTA

Irina Begu a fost eliminata in runda inaugurala a turneului WTA de la Cincinnati, dupa ce a fost invinsa in doua seturi de Marie Bouzkova, scor 6-2, 6-2.

Fost ocupant al locului 3 mondial, eliminat in primul tur la ATP Cincinnati

Grigor Dimitrov a fost invins in prima runda a turneului ATP de la Cincinnati, dupa ce a pierdut in doua seturi duelul cu Alexander Zverev, scor 6-2, 6-2.

Elina Svitolina, forfait inaintea meciului cu Caroline Wozniacki de la WTA Cincinnati

Elina Svitolina trebuia sa o intalneasca pe Caroline Wozniacki in duelul mamelor de la Cincinnati, dar sportiva ucraineana a fost nevoita sa abandoneze inaintea partidei din primul tur al competitiei de categorie WTA 1000.

Ana Bogdan, eliminata in primul tur al calificarilor la Cincinnati

Ana Bogdan, locul 59 mondial, a fost eliminata, sambata, in primul tur al calificarilor la turneul de la Cincinnati.

Ana Bogdan, eliminata in primul tur al calificarilor la WTA Cincinnati

Ana Bogdan a fost eliminata in primul tur al calificarilor la turneul de categorie WTA 1000 de la Cincinnati, dupa ce a fost invinsa de Aliaksandra Sasnovich locul 76 mondial).

Jucatoarea romana Ana Bogdan, clasata pe locul 59 in lume, a suferit o infrangere in primul tur al calificarilor la prestigiosul turneu de tenis de la Cincinnati. intr-o partida tensionata, Bogdan s-a confruntat cu adversara sa din Belarus, Aliaksandra Sasnovich, aflata pe pozitia 76 in clasamentul mondial. Dupa un meci incins care a durat doua ore si cinci minute, scorul final a fost 6-3, 2-6, 6-1 in favoarea belarusei. Cu toate ca Bogdan a reusit sa castige un set, Sasnovich a dominat ultimul set al meciului, asigurandu-si astfel victoria. Cu infrangerea din aceasta etapa a calificarilor, Bogdan paraseste competitia prematur.

VIDEO US Open 2022: Bianca Andreescu, eliminata in turul trei de campioana de la WTA Cincinnati

Bianca Andreescu, campioana de la US Open 2019, a fost eliminata in turul trei la Flushing Meadows de Caroline Garcia, campioana de la WTA Cincinnati.

Simona Halep, filmulet amuzant de incalzire pentru turneul de la Cincinnati - VIDEO

Simona Halep a postat pe Facebook un filmulet cu un exercitiu amuzant pe care l-a facut pentru incalzire, inaintea primului tur la Cincinnati.

Surpriza oferita de Simona Halep. Cine este jucatorul de top cu care se intelege cel mai bine. E foarte prietenos cu mine

Surpriza oferita de Simona Halep. Jucatoarea din Constanta a decis sa se retraga din turneul de la Cincinnati, inainte de partida din turul 2 contra rusoaicei Veronika Kudermetova. Ea acuzase in mod vizibil probleme mari la piciorul drept in timpul meciului din primul tur. intr-un interviu acordat in timpul sederii la Cincinnati, Simona Halep a .

Simona Halep, in pericol dupa retragerea de la Cincinnati. Ce risca fostul lider mondial

Simona Halep, in pericol dupa retragerea de la Cincinnati. Proaspat castigatoare a celui de-al 24-lea titlu WTA dupa ce s-a impus la Toronto, romanca a fost nevoita sa se retraga inaintea meciului din turul 2 din competitia din Ohio. Dupa ce a luptat fantastic in primul tur, fostul lider mondial a avut probleme la coapsa .

Gestul facut de Simona Halep la finalul meciului cu Anastasia Potapova. Toata lumea a observat, ce s-a intamplat, de fapt VIDEO

Gestul facut de Simona Halep la finalul meciului cu Anastasia Potapova. Jucatoarea din Constanta a avut un meci neasteptat de dificil in primul tur, la Cincinnati. Oboseala acumulata la Toronto, unde a cucerit al 24-lea titlu din cariera si-a aratat coltii, romanca acuzand probleme medicale. Dar Simona Halep a rezistat pana la final, impunandu-se in .

Digisport: Cum au fost surprinse Simona Halep si Anastasia Potapova la finalul meciului. Momentul care a starnit curiozitatea

Simona Halep 30 de ani, locul 16 WTA) s-a impus in primul tur de la Cincinnati in fata Anastasiei Potapova 21 de ani, locul 54 WTA) cu scorul de 6-4, 3-6, 6-3.

Simona Halep continua la Cincinnati dupa un prim tur dificil

Campioana de la Toronto a avut o partida complicata cu Anastasia Potapova in primul tur la Cincinnati.

Simona Halep, recordul sezonului dupa sapte victorii consecutive |Ultima victorie, in trei seturi la turneul de la Cincinnati

Simona Halep a trecut, noaptea trecuta, de primul tur al turneului de tenis de la Cincinnati, invingand-o pe sportiva rusa Anastasia Potapova 54 WTA), la capatul unui meci intrerupt de ploaie dupa primele 4 game-uri.