23:00

Urmatorul turneu la care va juca Simona Halep, garnisit cu tot ce are mai bun tenisul feminin mondial

Indian Wells, urmatorul turneu la care va participa Simona Halep, este programat sa aiba loc in perioada 6-17 martie. continuă pe Adevărul

Digisport ntrebarea care a enervat-o pe Simona Halep, la revenirea n Romnia. Chiar credeti asta?

Simona Halep a revenit in Romania dupa cele doua saptamani de foc. Sportiva de 27 de ani a fost insa iritata vizibil de o intrebare pe care reporterii i-au adresat-o, chiar pe aeroportul Henri Coanda.

9 meciuri in 13 zile. Mult, prea mult. Simona Halep a luptat pana la ultima minge, pana la ultima resursa de energie. A fost insa tot mai evidenta senzatia de picioare grele incepand cu ultima parte a setului al doilea. Belinda Bencic a stiut sa profite, a trecut peste pierderea primului set 6-4) si a obtinut calificarea in semifinalele de la Dubai dupa ce a fructificat a treia minge de meci 6-4, 6-2, dupa doua ore si 17 minute). Pentru Simona va urma o pauza meritata, urmatorul turneu la care sportiva noastra va participa urmand sa fie Indian Wells Premier Mandatory, 6-17 martie).

VIDEO WTA Dubai Simona Halep, eliminata n sferturi de Belinda Bencic: La capatul puterilor - Nevoia de odihna

Halep, favorita principala la Dubai: Avem tabloul sferturilor si stim cu cine ar putea juca Simona, daca ajunge in semifinale

Simona Halep e jucatoarea cu cel mai bun clasament ramasa in competitie in Dubai Tennis Championship, dupa ce Naomi Osaka 1 WTA) a fost eliminata dupa prima partida disputata in Emirate.

FOTO Ce a facut Simona Halep, aseara, la Dubai, in timp ce Aryna Sabalenka si Belinda Bencic se duelau pentru a juca impotriva ei

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Dubai, unde o va intalni azi pe elvetianca Belinda Bencic.

WTA Dubai: Simona Halep va juca joi n sferturi, nu nainte de ora 17:00

Este cunoscut programul zilei de joi de la WTA Dubai Premier 5), Simona Halep urmand sa joace in al treilea meci de pe arena centrala nu inainte de ora 17:00) cu Aryna Sabalenka sau Belinda Bencic in sferturile competitiei de categorie Premier 5.

WTA Dubai: Simona Halep va juca joi n sferturi cu Belinda Bencic, nu nainte de ora 17:00

Este cunoscut programul zilei de joi de la WTA Dubai Premier 5), Simona Halep urmand sa joace in al treilea meci de pe arena centrala nu inainte de ora 17:00) cu Belinda Bencic in sferturile competitiei de categorie Premier 5.

LIVE Simona Halep - Belinda Bencic in sferturi la Dubai

Simona Halep o intalneste pe Belinda Bencic din Elvetia intr-un meci pentru calificare in semifinalele de la Dubai, turneu de categorie WTA Premier 5. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

LIVE Simona Halep - Belinda Bencic in sferturi la Dubai. Meciul ajunge in decisiv!

Asa am trait Simona Halep - Belinda Bencic in sferturi la Dubai

Simona Halep a intalnit-o pe Belinda Bencic din Elvetia intr-un meci pentru calificare in semifinalele de la Dubai, turneu de categorie WTA Premier 5. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

actualitate, 23:00