09:30

VIDEO Bayern Munchen, campioana finalelor pierdute: cum au ratat nemtii printre degete cinci trofee ale Ligii Campionilor

Feyenoord 1982), Viena 1987), Barcelona 1999), Santiago Bernabeu 2010), Munchen 2012). Aici s-au jucat cele cinci finale ale Ligii Campionilor pe care Bayern le-a pierdut, desi a pornit de fiecare data ca mare favorita. continuă pe Adevărul

REPRIZA a II-a: Borussia Dortmund - Bayern Munchen: 1-1 (Gundogan 68-pen. / Mandzukic 60).

Min. 66 Bayern Munchen a lasat initiativa Borussiei Dortmund, insa elevii lui Jurgen Klopp nu pot dizloca solida defensiva a bavarezilor. -60 Mandzukic deschide scorul, cu un sut din apropiere. Pasa de gol i-a apartinut lui Arjen Robben. Borussia - Bayern 0-1.

FAZELE importante ale finalei Champions League BORUSSIA DORTMUND - BAYERN MUNCHEN - scor 0-0 ...

Statistica primei reprize a meciului Borussia Dortmund - Bayern Munchen, potrivit UEFA, preluat de tvr. ro: suturi pe poarta: 5 - 3 suturi la poarta: 2 - 2 cornere: 5 - 3 atacuri periculoase: 15 - 9 off-side-uri: 0 - 2 faulturi comise: 5 - 2 cartonase galbene: 0 - 1 posesia balomnului: 41% - 59% Prima repriza a luat sfarsit. 0-0 la pauza. Min. 43 Robben a sutat in capul lui Weidenfeller, din 13 metri, din pozitie de unu-la-unu. Min. 40 Bayern Munchen incheie repriza in atac, pe .

REPRIZA I: FAZELE importante ale finalei Champions League BORUSSIA DORTMUND - BAYERN MUNCHEN ...

FINALA LIGII CAMPIONILOR: Mario Gotze (Borussia) nu va evolua in meciul cu Bayern Munchen.

Mijlocasul echipei Borussia Dortmund, Mario Gotze, nu va evolua in finala Ligii Campionilor de sambata, impotriva formatiei Bayern Munchen, din cauza unei accidentari la coapsa, a anuntat, miercuri, clubul galben-negru, conform Mediafax. Jucatorul de 20 de ani, care din vara va evolua chiar la adversara Bayern Munchen, s-a accidentat in timpul semifinalei Ligii Campionilor, contra formatiei Real Madrid, iar de atunci nu a mai evoluat. Gotze a reinceput antrenamentele marti, insa s-a retras .

Bayern Munchen a castigat finala Ligii Campionilor

Bayern Munchen a reusit sa castige prima finala germana din Liga Campionilor, dupa ce s-a impus cu 2-1 in fata rivalei Borussia Dortmund, pe stadionul Wembley din Londra. Meciul a fost unul alert, presarat cu.

LIVE Finala Champions League: Borussia Dortmund - Bayern Munchen 1-2

Onlinesport. ro a transmis in direct, sambata seara, LIVE TEXT de la ora 21:45, finala Ligii Campionilor din acest sezon. Borussia Dortmund si Bayern Munchen lupta pentru suprematie pe Wembley din Londra.

Asa am trait Finala Champions League: Borussia Dortmund - Bayern Munchen 1-2

LIVE Finala Champions League: Borussia Dortmund - Bayern Munchen 0-0

Onlinesport. ro transmite, sambata seara, LIVE TEXT de la ora 21:45, finala Ligii Campionilor din acest sezon. Borussia Dortmund si Bayern Munchen lupta pentru suprematie pe Wembley din Londra.

LIVE Finala Champions League: Borussia Dortmund - Bayern Munchen (21:45)

actualitate, 09:30