16:15

VIDEO Manchester City, de neoprit in Premier League - Victorie de senzatie in prelungiri contra lui Arsenal

Manchester City a invins dramatic, sambata, Arsenal Londra, in etapa a XXI-a din Premier League, la finalul unui meci in care a inscris golul victoriei in prelungiri 2-1). continuă pe Hotnews

Mikel Arteta, infectat cu coronavirus pentru a doua oara - Antrenorul lui Arsenal rateaza meciul cu Manchester City

Mikel Arteta, antrenorul echipei Arsenal Londra, nu se va afla pe banca la meciul de sambata cu Manchester City din Premier League, dupa ce a fost testat pozitiv la Covid-19, a anuntat, miercuri, gruparea tunarilor, citata de Reuters.

Manchester City revine de la 0-1 si castiga pe terenul lui Arsenal

Primul meci din 2021 in Premier League a fost castigat spectaculos de campioana Manchester City.

Premier League: Arsenal Londra vs Manchester City - Derby pe 1 ianuarie

Anglia joaca fotbal la foc automat, mai ales in preajma Craciunului si a Anului Nou. in prima zi din 2022, etapa a 21-a ofera, de la ora 14:30, o partida pasionanta, pe Emirates, intre Arsenal Londra si Manchester City.

VIDEO Manchester United termina anul cu o victorie - Cristiano Ronaldo, gol si pasa decisiva in meciul cu Burnley

Manchester United a terminat anul 2021 cu o victorie in Premier League. Echipa antrenata de Ralf Rangnick s-a impus, pe Old Trafford, cu scorul de 3-1, impotriva formatiei Burnley.

Digisport: Un star de la Manchester City, batut si jefuit in propria casa, sub privirile sotiei si fetitei de doi ani!

Anul se incheie cum nu se poate mai rau pentru unul dintre cei mai importanti jucatori ai liderului din Premier League, Manchester City. Joao Cancelo a dezvaluit prin intermediul retelelor sociale ca a incercat sa le opuna rezistenta celor patru barbati care-i amenintau sotia Daniela si fiica de doi ani, Alicia, dar s-a ales cu o lovitura urata la fata.

Premier League: Manchester United vs Burnley - Cadou pentru Sir Alex Ferguson

Manchester United a patit-o urat in etapa de Boxing Day. Desi nu mai evoluase de pe 11 decembrie, Manchester n-a parut deloc odihnita, remizand rusinos cu codasa Newcastle, scor 1-1, la reaparitia in circuitul Premier League.

VIDEO Liverpool, pas gresit in lupta pentru titlu - infrangere cu Leicester dupa ce Mohamed Salah a ratat un penalty

Liverpool a pierdut pe terenul celor de la Leicester, scor 1-0, si a ramas la sase puncte in spatele liderului Manchester City. Meciul a facut parte din etapa a XX-a din Premier League.

Leicester, victorie in meciul cu Liverpool

Echipa Leicester City si-a luat revansa dupa eliminarea suferita in sferturile Cupei Ligii Angliei si a invins pe FC Liverpool, cu 1-0, intr-o partida din etapa a 20-a in Premier League.

actualitate, 16:15