07:46

VIDEO Uruguay - Italia 2-2: Diamanti si Cavani, bijuterii de goluri intr-un meci istoric pentru fotbalul mondial

La Salvador, in iarna braziliana in care caldura e sufocanta, de la ora 13. 00, ora locala, s-a jucat o finala fabuloasa pentru locul 3 in Cupa Confederatiilor. Dincolo de cele doua reusite fantastice, un moment petrecut in minutul 24 a facut ca aceasta partida sa devina, pentru totdeauna, una de referinta pentru sportul-rege. continuă pe Adevărul

VIDEO Spania - Italia 7-6 (d.p)/ Finala de vis cu Brazilia

Spania s-a calificat in finala Cupei Confederatiilor dupa ce a invins, dupa executarea loviturilor de la 11 metri, pe Italia. Dupa 120 de minute, scorul a fost egal, 0-0. In ultimul act al competitiei, ibericii se vor duela cu Brazilia.

actualitate, 07:46