21:15

WTA Roma: Perechea Irina Camelia Begu/ Monica Niculescu, in sferturile probei de dublu

Perechea romana Irina Begu/ Monica Niculescu s-a calificat spectaculos in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului de tenis de la Roma WTA), dotat cu premii totale de 2. 610 dolari, joi, dupa ce a dispus cu 2-6, 7-6 1), 10-8 de cuplul Yung-Jan Chan Taiwan)/Anna-Lena Groenefeld Germania), cap de serie numarul sase, informeaza Agerpres. continuă pe Hotnews

Irina cea Mare. Begu si Monica Niculescu au reusit o calificare in sferturile de finala ale turneului de la Roma, la dublu

Perechea Irina-Camelia Begu/Monica Niculescu s-a calificat, joi, in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului de categorie Premier 5 de la Roma.

WTA Roma: Irina Camelia Begu vs Daria Kasatkina 6-1, 6-4/ Begu, in sferturile competitiei de la Foro Italico

Irina Camelia Begu 35 WTA) a practicat si impotriva Dariei Kasatkina 33 WTA) un tenis de mare jucatoare, tabela aratand la un moment dat 6-1, 5-0 pentru sportiva noastra. Din pacate, Irina a avut o cadere poate s-a relaxat putin), iar adversara a venit pana la 5-4 in setul al doilea. La ultima strigare, Begu si-a castigat serviciul si a obtinut biletul pentru sferturile de finala de la Roma turneu din categoria Premier 5). Partida a durat o ora si 26 de minute.

WTA Roma: Irina Camelia Begu - Victoria Azarenka 6-3, 6-2/ Calificare superba in optimi

Irina Camelia Begu 35 WTA) a bifat prima victorie din cariera impotriva Victoriei Azarenka 6 WTA), dupa cinci infrangeri consecutive. Succesul a fost unul obtinut de-o maniera categorica, scor 6-3, 6-2, dupa o partida care a durat o ora si 15 minute. In urma acestei performante, Irina s-a calificat in turul trei al turneului Premier 5 de la Roma.

TENIS: Halep, Begu si Niculescu pregatite pentru Turenul WTA de la Roma

Dupa mai bine de sapte zile solicitante la cel mai inalt nivel in tenis, incepand de marti trei sportive din Romania vor incerca sa demonstreze ca toate victoriile de la Turneul Madrid Mandatory nu au fost pura intamplare. Astfel, Simona Halep, castigatoare la Madrid, dar si Irina Begu si Monica Niculescu vor incepe cursa din cadrul puternicului turneu WTA de la Roma.

TENIS: Halep, Begu si Niculescu, pregatite pentru Turenul WTA de la Roma

TENIS: Halep, Begu si Niculescu, pregatite pentru Turneul WTA de la Roma

WTA Roma: Monica Niculescu, eliminata in primul tur de Mariana Duque-Marino, locul 109 WTA

Monica Niculescu 34 WTA) a fost eliminata in runda inaugurala a turneului WTA de la Roma, jucatoare din Romania fiind invinsa de Mariana Duque-Marino Columbia - locul 109 WTA, sportiva venita din calificari), scor 6-4, 6-1.

WTA Roma: Monica Niculescu eliminata in primul tur de o jucatoare venita din calificari. Si-a facut un obicei din asta

Desi teoretic avea cea mai usoara misiune in primul tur dintre jucatoare noastre la turneul WTA Premier 5 de la Roma, Monica Niculescu a parasit competitia din capitala Italiei invinsa in doua seturi de o jucatoare ajunsa pe tabloul principal in urma calificarilor. Pentru Niculescu este a doua eliminare consecutiva suferita in primul tur, dupa cea de la Madrid in fata americancei Louisa Chirco, de asemenea venita din calificari.

LIVE WTA Roma: Monica Niculescu in primul tur (12:00). E favorita in fata unei columbience din calificari

Urmariti live text in aceasta pagina dupa ora 12:00 meciul pe care Monica Niculescu il sustine in primul tur al turneului WTA Premier 5 de la Roma contra columbiencei Mariana Duque Marino.

Dupa Madrid, Monica Niculescu a iesit din primul tur si la Roma

Jucatoarea de tenis Monica Niculescu, locul 34 WTA, a fost invinsa, marti, cu scorul de 6-4, 6-1, de Mariana Duque-Marino Columbia), venita din calificari si pozitia 109 in ierarhia mondiala, in primul tur al turneului de categorie Premier 5 de la Roma.

actualitate, 21:15