10:45

Se actualizeaza. continuă pe Hotnews

VIDEO FOTOGALERIE CM 2018: Minutul 95 - Kroos salveaza campioana la ultima suflare (Germania - Suedia 2-1)

Obligata sa invinga, Germania era eliminata matematic la pauza meciului cu Suedia nordicii conduceau cu 1-0). Sedinta de la vestiare a dat roade, iar Reus a egalat 48'). Cu toate ca au fost ocazii importante de ambele parti mai multe pentru nemti), s-a intrat in prelungiri cu tabela incremenita la 1-1. Cu un jucator mai putin pe teren Boateng a fost eliminat), echipa lui Joachim Low a dat lovitura de gratie in minutul 95: Kroos a trimis aproape de vinclu dupa o lovitura libera, iar Mannschaft-ul respira.

Fabulos! Germania invinge Suedia cu un gol marcat in minutul 95 si nemtii supravietuiesc intr-un meci incredibil

Dupa 0-1 in primul meci, contra Mexicului, Germania avea neaparat nevoie de victorie in partida cu Suedia, pentru a mai pastra sanse reale de calificare.

VIDEO Fabulos! Germania invinge Suedia cu un gol marcat in minutul 95 si nemtii supravietuiesc la Mondiale, dupa un meci incredibil

actualitate, 10:45