15:30

Alexandra Dulgheru, in turul doi al probei de dublu de la Roland Garros

Alexandra Dulgheru s-a calificat in turul doi al probei de dublu de la Roland Garros, alaturi de Magdalena Rybarikova. Cele doua au invins perechea Mona Barthel - Mandy Minella, in trei seturi, 6 - 3, 4 - 6, 6 - 3. In. continuă pe Antena3

Irina-Camelia Begu s-a calificat in turul doi al probei de dublu la Roland Garros

Perechea formata din Irina-Camelia Begu si Lara Arruabarrena Romania/Spania) a invins miercuri cuplul francez Manon Arcangioli/Chloe Paquet si s-a calificat in in turul secund al probei de dublu feminin la.

Roland Garros: Horia Tecau si Florin Mergea, in turul doi al turneului de dublu

Echipele din care fac parte jucatorii Horia Tecau si Florin Mergea au obtinut, miercuri, calificarea in mansa secunda a turneului de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului.

Irina-Camelia Begu s-a calificat in turul al doilea la Roland Garros

Jucatoarea de tenis Irina-Camelia Begu, locul 30 WTA, s-a calificat, luni, in turul doi la Roland Garros, informeaza site-ul oficial al competitiei. Begu a invins-o pe sportiva din SUA, Bethanie Mattek-Sands, locul.

Roland Garros: Dulgheru, in turul doi. A demolat o tanara speranta a tenisului din SUA

Alexandra Dulgheru, 51 WTA, s-a calificat in turul al doilea la Roland Garros dupa ce a eliminat-o pe americanca Nicole Gibbs, cu scorul de 6-3, 6-1. Romanca este aproape de cea mai buna performanta a sa la Paris.

Elena Bogdan, eliminata in primul tur al probei de dublu la Roland Garros

Perechea Elena Bogdan - Vladimira Uhlirova a fost eliminata in primul tur al probei de dublu de la Roland Garros, de catre perechea formata din Stephanie Foretz Gacon - Amandine Hesse. Cele doua jucatoare din.

Simona Halep a fost invinsa categoric de Mirjana Lucic-Baroni, in turul al doilea de la Roland Garros

Simona Halep, numarul trei WTA, a fost invinsa in turul doi de la Roland Garros de croata Mirjana Lucic-Baroni, numarul 70 WTA, cu 7-5, 6-1, transmite Agerpres. Meciul a durat o ora si 11 minute. Romanca a.

Halep la Roland Garros. Simona, intr-un moment de sinceritate: N-a murit nimeni, nu s-a terminat pamantul! Cum isi incarca bateriile dupa eliminare

Simona Halep sustine ca nu a murit nimeni si nu s-a terminat pamantul din cauza faptului ca a fost eliminata in turul doi al turneului Roland Garros. Romanca va pierde mai mult ca sigur locul 3 din clasamentul WTA in urma infrangerii suferite ieri.

Simona Halep la Roland Garros: e mare favorita cu Lucici-Baroni! Virginia Ruzici: O vad ajungand departe

Simona Halep va juca miercuri in turul doi de la Roland Garros in fata croatei Mirjana Lucici-Baroni, locul 70 WTA.

Alexandra Dulgheru paraseste intrecerea de simplu de la Roland Garros

Jucatoarea Alexandra Dulgheru a fost invinsa, miercuri, de frantuzoaica Alize Cornet in turul 2 de la Roland Garros.

Roland Garros 2015: Dulgheru si-a aflat adversara din turul al doilea. Cosmarul Simonei Halep!

Alexandra Dulgheru, 51 WTA, va juca in turul al doilea, la Roland Garros, impotriva frantuzoaicei Alize Cornet, cap de serie numarul 29, pe care a mai intalnit-o pana acum de 2 ori in cariera.

actualitate, 15:30