17:30

Bokila duce Cupa Romaniei la Ploiesti

Petrolul Ploiesti s-a impus cu 1-0 in finala Cupei Romaniei disputata pe Arena Nationala cu CFR Cluj. Singurul gol al meciului a fost marcat de Jeremy Bokila in startul meciului. Petrolul a avut si doua bare in prima repriza, iar CFR Cluj a avut gol anulat pentru offside in ultimul minut. continuă pe Online Sport

Petrolul Ploiesti castiga Cupa Romaniei, dupa ce a invins pe CFR Cluj cu 1-0

Dupa 18 ani, echipa Petrolul Ploiesti reuseste din nou sa castige Cupa Romaniei, invingand in finala pe CFR Cluj, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost inscris de Bokila in minutul 8, clujenii fugind.

Formatia Petrolul Ploiesti a castigat Cupa Romaniei-Timisoreana pentru a treia oara in istorie, dupa ce a invins, sambata, pe Arena Nationala, cu scorul de 1-0 1-0), echipa CFR Cluj, in finala competitiei, transmite Mediafax. Acesta este primul trofeu al echipei Petrolul in ultimii 18 ani.

VIDEO Cupa Romaniei: Petrolul Ploiesti a invins CFR Cluj, scor 1-0, si a castigat trofeul

Petrolul Ploiesti a castigat CUPA ROMANIEI, dupa 1-0 in finala cu CFR Cluj

20 - Jucatorii echipei Petrolul Ploiesti au fost premiati, sambata seara, pe Arena Nationala, ei primind medaliile de castigatori ai Cupei Romaniei-Timisoreana de la Anghel Iordanescu si.

CUPA ROMANIEI: Petrolul Ploiesti si CFR Cluj se intalnesc in finala competitiei.

Echipele de fotbal Petrolul Ploiesti si CFR Cluj vor juca, sambata, de la ora 20. 45, pe Arena Nationala, finala Cupei Romaniei-Timisoreana, informeaza Mediafax. Peste 700 de jandarmi din cadrul Jandarmeriei Capitalei vor asigura masurile de ordine publica si siguranta spectatorilor la finala Cupei Romaniei-Timisoreana. Totodata, traficul rutier va fi restrictionat, in ziua jocului incepand de la ora 14. 00, pe Bulevardul Pierre de Coubertin, intre strada Vatra Luminoasa si intrarea in complex, .

Petrolul are o prima uriasa pentru Cupa Romaniei

Florian Walter a anuntat ca Petrolul Ploiesti are o prima care, fara indoiala, ii va face pe jucatori si antrenor sa manance jar in finala Cupei Romaniei cu CFR Cluj.

Meci turbat la Ploiesti. Petrolul a remizat cu Gaz Metan intr-un meci cu sase eliminati

Ultima partida din acest sezon de la Ploiesti a fost un adevarat teatru de razboi pentru Petrolul si Gaz Metan, un meci terminat cu o multime de cartonase galbene si rosii. Jucatorii s-au luat la bataie in a doua repriza, partida terminandu-se cu doieliminati la Petrolul si patru eliminati la Medias.

actualitate, 17:30