19:31

CTP, avertisment dur pentru Simona Halep: Este condamnata in fata Azarenkai daca nu schimba...

Cunoscutul jurnalist si comentator de tenis Cristian Tudor Popescu a facut o analiza pertinenta, pentru ring, privind jocul Simonei Halep de la US Open. continuă pe Adevărul

Victorie uriasa pentru Simona Halep. Este la cea mai buna performanta din cariera la US Open

Calificarea in sferturile turneului este cea mai buna performanta a Simonei Halep la US Open. in faza urmatoare a competitiei constanteanca o va intalni pe Viktoria Azarenka, numarul 21 mondial. Simona Halep - .

Victorie uriasa pentru Simona Halep in optimile US Open

Simona Halep - Sabine Lisicki 6 - 2 in decisiv. VICTORIE pentru Simona Halep!!!Simona Halep - Sabine Lisicki 5 - 2 in decisiv. Simona e pe val. Castiga lejer acest game. Simona Halep - Sabine Lisicki 4 - 2 in.

Adversara dificila pentru Simona Halep in optimi la US Open

Simona Halep s-a calificat pentru a doua oara in optimi de finala la US Open, turneu unde este cotata cu sansa a doua la castigarea trofeului.

Surpriza pentru Simona Halep la US Open. Cine o va sustine din tribune

Nadia Comaneci va asista la un meci al Simonei Halep de la US Open, scrie doartenis. ro. E vorba de partida de azi, din sferturile de finala. Nadia Comaneci a ajuns aseara in New.

Dedicatie speciala pentru Simona Halep, dupa meciul de sambata de la US Open: in difuzoarele arenei s-a auzit piesa Dragostea din tei a trupei O-Zone

Simona Halep a primit o dedicatie speciala de la DJ-ul de pe Arthur Ashe Stadium, dupa meciul cu Shelby Rogers, scrie prosport. ro. Novak Djokovic a adus pe teren un spectator din tribune pentru a dansa Gangnam.

Victoria Azarenka: Simona Halep are aproape toate loviturile, este foarte solida din spatele terenului

Ajunsa in sferturile de la US Open, Simona Halep va da un examen important in urmatoarea partida, jucatoarea noastra urmand sa o intalneasca pe Victoria Azarenka. Pregatita de Wim Fissette, sportiva din Belarus ar putea avea un usor avantaj, antrenorul belgian cunoscand-o foarte bine pe Simona. A crescut mult fata de ultima oara cand am jucat impotriva ei. Simona Halep are aproape toate loviturile, este solida din spatele terenului, a precizat Azarenka.

LIVE Text Simona Halep vs Victoria Azarenka 5-2

Simona Halep se afla la doar un singur meci distanta de semifinalele de la US Open, jucatoarea noastra fiind nevoita sa treaca de Victoria Azarenka pentru a-si indeplini acest vis. Meciul se anunta unul foarte dificil pentru Simona, adversara sa aflandu-se intr-o dispozitie de joc foarte buna. Partida de pe Arthur Ashe este in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Victoria Azarenka 6-3, 4-6, 0-0

Simona Halep, despre retragerea din proba de dublu mixt de la US Open: Nu e vorba de o accidentare, este doar o mica problema si sper sa ma recuperez

Simona Halep, numarul 2 mondial, a declarat, luni, dupa retragerea din proba de dublu mixt din turneul de la US Open, ca a avut dureri la picior si la spate in timpul meciului cu nemtoaica Sabine Lisicki, pe care a.

LIVE TEXT Simona Halep - Sabine Lisicki: 6-7, 2-2. Setul secund este unul al breakurilor. US OPEN 2015

Simona Halep, a doua favorita, o intalneste, luni, pe nemtoaica Sabine Lisicki, cap de serie 24, prima adversara din top 30 care ii iese in cale la acest turneu. O calificare in sferturi ar fi cel mai bun rezultat din cariera, obtinut de romanca la Grand Slam-ul american.

actualitate, 19:31