20:15

Cupa Mondiala din Brazilia, cel mai comentat subiect pe retelele de socializare

Cupa Mondiala din Brazilia a adus mai multe premiere, cum ar fi primul triumf al unei echipe europene pe meleaguri sud-americane, sau primul trofeu pentru Germania reunita. Totodata, evenimentul din Brazilia a fost. continuă pe Antena3

Blatter: Cupa Mondiala din Brazilia a fost de nota 9.25, peste cea din Africa de Sud

Presedintele FIFA, Joseph Blatter, s-a declarat multumit de Cupa Mondiala din Brazilia, pe care o notat-o cu 9,25. El a spus ca turneul a fost peste cel organizat de Africa de Sud.

Cele mai frumoase goluri de la Cupa Mondiala din Brazilia

Cupa Mondiala din Brazilia, care s-a incheiat cu victoria Germaniei, a egalat recordul de goluri marcate la o editie, 171, stabilit in Franta, in 1998. Cifrele confirma ca am asistat la unul dintre cele mai.

MINUT cu MINUT CUPA MONDIALA 2014 Brazilia-Olanda 0-3

Finala mica a Cupei Mondiale din Brazilia a fost transmisa minut cu minut pe site, sambata, incepand cu ora 23:00. Apasati aici pentru a parcurge in timp real, LIVE TEXT, desfasurarea confruntarii dintre tara gazda si Olanda. LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Tabloul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Brazilia-Olanda 0-2, Van Persie si Blind

Finala mica a Cupei Mondiale din Brazilia este transmisa minut cu minut pe site, sambata, incepand cu ora 23:00. Apasati aici pentru a parcurge in timp real, LIVE TEXT, desfasurarea confruntarii dintre tara gazda si Olanda. LINKURI RAPIDE: Grupe CM 2014 - Clasamente actualizate, rezultate, program |Golgheteri |Tabloul faza finala |Calendar pe zile CM 2014 |Prezentare: Toate echipele |Loturi finale |Top 20 de lucruri de stiut despre Mondial .

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Brazilia-Olanda 0-0

LIVE CUPA MONDIALA 2014 Brazilia-Olanda (23:00)

Cupa Mondiala: Germania a incheiat fiesta la cel mai scump Mondial din istorie

Cupa Mondiala din Brazilia s-a incheiat, duminica, o data cu incoronarea Germaniei drept noua campioana mondiala. Elevii lui Low au castigat cu 1-0 finala cu Argentina si au pus capat unui mondial al surprizelor, al marilor sperante, al dezamagirilor, dar mai ales al costurilor exorbitante.

Columbia, cea mai fair-play echipa la Cupa Mondiala

Reprezentativa Columbiei a castigat premiul fair-play la Cupa Mondiala din Brazilia, incheiata, duminica seara, cu victoria Germaniei, scor 1-0, in fata Argentinei, informeaza FIFA.

James Rodriguez a incaltat Gheata de Aur a Cupei Mondiale

Atacantul columbian James Rodriguez a primit Gheata de Aur la Cupa Mondiala din Brazilia pentru cele mai multe goluri marcate la turneul final.

Finala cu happy-end la Cupa Mondiala, pentru brazilieni. Joachim Low, impresionat!

Cupa Mondiala din Brazilia s-a incheiat cu victoria Germaniei, care a cucerit titlul, in finala, in fata Argentinei. Brazilienii, cu toate ca au fost eliminati la scor in semifinale de catre nemti, le sunt recunoscatori elevilor lui Low pentru ca nu i-au lasat pe rivalii lor de moarte, argentinienii, sa castige titlul chiar pe stadionul Maracana.

actualitate, 20:15