09:47

Finala Uefa

Real Madrid, calificare dificila in semifinalele UEFA Champions League, dupa meciul cu Manchester City, scor 1-1 (3-4 d.l.d.p)

Manchester City si Real Madrid s-au confruntat miercuri, 17 aprilie, in returul sferturilor de finala ale UEFA Champions League. Dupa 5-5 la general in dubla mansa, Real Madrid a reusit sa obtina biletele pentru semifinalele competitiei, castigand cu scorul 4-3 loviturile de departajare in fata lui City chiar pe Etihad. Real Madrid s-a calificat in semifinalele UEFA Champions League .

UEFA Champions League: Istvan Kovacs va arbitra returul dintre Barcelona si PSG

O brigada din Romania, cu Istvan Kovacs la centru, va conduce meciul retur din sferturile de finala ale UEFA Champions League dintre Barcelona si PSG. Partida se va juca marti, 16 aprilie, de la ora 22:00, la Barcelona. Kovacs va fi ajutat de asistentii Vasile Marinescu si Ovidiu Artene si de al patrulea oficial Horatiu .

Europa League: Liverpool, infrangere categorica pe teren propriu AS Roma invinge AC Milan

Prima mansa a sferturilor de finala ale UEFA Europa League a adus infrangerea surprinzatoare a celor de la Liverpool chiar pe Anfield Road in fata italienilor de la Atalanta, scor 0-3.

PAOK a pierdut mansa tur din sferturile Conference League. Echipa lui Razvan Lucescu va putea schimba totul in retur

Primele meciuri din faza sferturilor de finala din UEFA Europa Conference League s-au disputat joi seara, 11 aprilie. PAOK, misiune grea in Belgia Pentru prima mansa, PAOK, echipa antrenata de Razvan Lucescu, s-a deplasat la Brugge, dupa turul precedent in care a revenit la retur, 5-1, cu Dinamo Zagreb, care obtinuse in tur scor 0-2.

UEFA a anuntat preturile biletelor pentru finala Champions League

Finala UEFA Champions League sezonul 202324 se va disputa pe stadionul Wembley din Londra si este programata pentru data de 1 iunie 2024.

Seara nebuna in Champions League. Real Madrid Manchester City, scor 3-3, si Arsenal Bayern, scor 2-2

Unul dintre meciurile serii din sferturile de finala UEFA Champions League dintre Real Madrid Manchester City s-a incheiat la egalitate, scor 3-3. Tot in sferturile de finala ale UEFA Champions League, Arsenal a terminat la egalitate, scor 2-2, cu Bayern Munchen. inceputul sferturilor de finala UEFA Champions League, plin de emotii si goluri .

Veste excelenta pentru Barcelona inaintea dublei cu Paris Saint Germain

Barcelona este calificata in sferturile de finala ale UEFA Champions League, iar catalanii urmeaza sa intalneasca PSG in dubla mansa, primul meci disputandu-se la Paris.

Brigada romanesca, delegata in sferturile de finala ale UEFA Womens Champions League

O brigada condusa de Alina Pesu, din care mai fac parte alti trei arbitri romani, va oficia meciul dintre Brann Norvegia) si Barcelona Spania), prima mansa din sferturile de finala ale UEFA Womens Champions League. Alaturi de Alina Pesu, Daniela Constantinescu va fi arbitru asistent, iar Ovidiu Hategan si Horatiu Fesnic vor fi oficialii din .

Derby italian in sferturile Europa League

Tragerea la sorti a sferturilor de finala a Europa League a avut loc, vineri, la sediul UEFA de la Nyon, cu doua echipe din Italia fiind extrase sa joace una impotriva celeilalte. Tragerea la sorti a sferturilor de finala din Liga Campionilor. Real Madrid - Man. City si PSG - Barcelona, duelurile tari din aceasta faza a competitiei .

S-au tras la sorti meciurile din sferturile Champions League. Tabloul complet si posibilele semifinale

Astazi a avut loc, la Nyon, tragerea la sorti a duelurilor din sferturile de finala ale UEFA Champions League. Astfel, sortii au decis ca Real Madrid sa intalneasca detinatoarea trofeului, Manchester City, in meciul care va fi capul de afis al sferturilor Champions League. Atletico Madrid, tripla finalista a competitiei, echipa la care s-a transferat .

Au fost stabilite sferturile Champions League. Real Madrid are sansa revansei cu Manchester City

Tragerea la sorti a sferturilor de finala din UEFA Champions League a avut loc vineri, iar cele opt echipe ramase in competitie si-au aflat traseul spre ultimul act. Real Madrid o infrunta iar pe City .

Doua brigazi de arbitri romani, delegate de UEFA in optimile cupelor europene

Arbitrii romani Istvan Kovacs si Radu Petrescu au fost delegati de UEFA la doua meciuri din returul optimilor de finala din Europa League si Conference League, care vor avea loc joi, 14 martie. Istvan Kovacs va arbitra duelul dintre Villarreal Spania) si Marseille Franta), returul optimilor de finala Europa League. Centralul roman va fi ajutat .

Fotbal feminin: O romanca a fost delegata de UEFA la finala Ligii Natiunilor

Romanca Iuliana Demetrescu va fi arbitru de rezerva la finala Ligii Natiunilor la fotbal feminin: Spania Franta, informeaza UEFA.

S-au stabilit meciurile din optimile de finala ale Europa League

Vineri, la sediul UEFA de la Nyon, a avut loc tragerea la sorti a optimilor de finala ale Europa League. Astfel, Liverpool, tripla castigatoare a competitiei, o va infrunta in optimile de finala ale Europa League pe Sparta Praga. Bayer Leverkusen, liderul din Bundesliga, va intalni in optimi echipa azera Qarabag, care s-a calificat in .

Programul optimilor de finala in Conference League. Ajax - Aston Villa e capul de afis. Pe cine va intalni PAOK-ul lui Razvan Lucescu

Vedeti mai jos ce au decis sortii de la Nyon pentru faza optimilor de finala in Conference League, a treia competitie organizata de UEFA in fotbalul european.

UEFA Conference League: Dueluri de foc in optimi - Cu cine va juca Razvan Lucescu

Nyon, capitala europeana a fotbalului, a gazduit vineri tragerea la sorti a optimilor de finala UEFA Conference League.

Un roman va arbitra reeditarea finalei Conference League 2022

Arbitrul Radu Petrescu a fost delegat de UEFA la meciul dintre Feyenoord si AS Roma. Cele doua echipe se vor duela in play-off-ul pentru optimile Europa League, dupa ce in 2022 s-au intalnit in finala primei editii de Conference League la centru s-a aflat atunci Istvan Kovacs).

Presedintele UEFA, decizie categorica in privinta finalei Champions League

Spania si Italia au organizat finalele Supercupei in Arabia Saudita, pe fondul investitiilor majore in fotbal, care vor culmina cu gazduirea CM 2034. Finala Champions League nu va pleca insa din Europa.

Finala Ligii Campionilor in Arabia Saudita? Presedintele UEFA a oferit raspunsul

Marile competitii ajung pe banda in Regat, iar cele fotbalistice sunt in capul listei.

Decizie finala a Curtii Europene de Justitie. Granzii au invins! Verde pentru Super Liga

Curtea Europeana de Justitie CEJ) a confirmat joi ca nici UEFA si nici FIFA nu pot impune sanctiuni cluburilor care participa la competitii alternative. Curtea Europeana de Justitie a pronuntat sentinta finala privind proiectul Super Ligii europene de fotbal, o competitie pe care UEFA si FIFA au incercat sa o reprime inca din fasa. Instanta .

actualitate, 09:47