22:30

FOTO. Cine este Daniela Hantuchova, prima adversara a Simonei Halep la Dubai

Simona Halep si Daniela Hantuchova urmeaza sa dispute, marti, dupa ora 18. 30, turul al doilea al turneului de categorie Premier 5 de la Dubai. Cu toate ca in meciurile directe Simona are un record de 3-0, de aceasta data adversara sa trece pri . continuă pe România Liberă

UPDATE. Halep s-ar putea retrage din turneul de la Dubai. Hantuchova, prima adversara

Simona Halep, cap de serie numarul 1, debuteaza, marti seara, in cadrul turneului de tenis de categorie Premier 5 de la Dubai, dotat cu premii totale in valoare de 2,513 milioane de dolari.

Daniela Hantuchova, adversara Simonei Halep in turul 2 al turneului de la Dubai

Jucatoarea slovaca Daniela Hantuchova, locul 47 WTA, a invins-o, luni, cu scorul de 7-6 5), 3-6, 6-3, pe sportiva germana Mona Barthel, locul 39 WTA, si s-a calificat in turul doi al turneului de categorie Premier.

WTA Dubai: Simona Halep vs Daniela Hantuchova 6-2, 6-0/ In optimi, fara emotii - Expresul de Constanta

Simona Halep favorita numarul unu) s-a calificat in turul trei al turneului WTA de la Dubai, dupa ce a invins-o categoric pe Daniela Hantuchova locul 47 in ierarhia WTA), scor 6-2, 6-0 partida a durat o ora si 13 minute). In urmatoarea partida, Simona o va intalni pe Tsvetana Pironkova Bulgaria, locul 57 WTA).

LIVETEXT Simona Halep - Daniela Hantuchova, in turul doi de la Dubai. Primul set, castigat de Simona cu 6-2

Simona Halep isi incepe aventura la turneul din Dubai, fiind cotata cu prima sansa la castigarea competitiei din Emirate.

Furtuna in desert: Simona Halep - Daniela Hantuchova 6-2, 6-0, in turul doi de la Dubai

Simona Halep si-a inceput perfect aventura la turneul din Dubai, fiind cotata cu prima sansa la castigarea competitiei din Emirate.

actualitate, 22:30